Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Frontem do cudzoziemców

04.08.2008

Przez resort pracy rozważane jest wydłużenie z sześciu do dziewięciu miesięcy okresu pracy w Polsce Białorusinów, Rosjan i Ukraińców bez konieczności uzyskiwania pozwolenia oraz uproszczenie procedur związanych z ich zatrudnianiem.

Taka zmiana w prawie powinna korzystnie wpłynąć na zatrudnienie w branżach sezonowych, jak np. budownictwo, które posiłkuje się pracownikami z zagranicy. Jak stwierdziła minister pracy Jolanta Fedak od zliberalizowania przepisów o zatrudnianiu pracowników zza wschodniej granicy (od 1 lutego można ich zatrudniać bez pozwolenia w każdej branży na pół roku) liczba takich pracowników w rejestrach oficjalnych wzrosła, aż trzykrotnie. Stąd też poza wydłużeniem okresu pracy bez pozwolenia rozważane jest również uproszczenie procedur związanych z zatrudnianiem cudzoziemców.

Źródło: PAP

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube