Baumit openTop – oddychający tynk dekoracyjny

08.02.2013

Firma Baumit wprowadziła nowy tynk strukturalny Baumit openTop, który jest elementem systemu ociepleń Baumit open®. Ten oddychający tynk zapobiega kondensacji wilgoci w ścianie poprzez swobodny proces dyfuzji pary wodnej na zewnątrz.

Tynk strukturalny Baumit openTop to gotowa do użycia wyprawa wierzchnia w formie barwionego tynku. Jest to cienkowarstwowa masa o strukturze baranka o wielkości ziarna 1,5; 2,0; 3,0 mm. Wyprawa dostępna jest w kolorystyce Life. Ten tynk zewnętrzny został opracowany z myślą o współdziałaniu z pozostałymi elementami systemu Baumit open®. Jednocześniejest on niezwykle odporny na zmienne warunki atmosferyczne i hydrofobowy. Charakteryzuje się wysoką paroprzepuszczalnością i niską podatnością na zabrudzenia.

Jest łatwy w obróbce, można go nakładać ręcznie lub maszynowo. Producent zaleca, by stosować go na podłoże warstwy zbrojonej w systemie ociepleń Baumit open®, uprzednio zagruntowane środkiem Baumit PremiumPrimer. Tynku Baumit openTop nie należy aplikować na podłoża wilgotne, zatłuszczone, zapylone lub zmrożone. Wszystkie powierzchnie osypujące się należy uprzednio oczyścić mechanicznie. Tynk poprzez wysoką zasadowość jest naturalnie odporny na rozwój grzybów, glonów i alg. Tym samym wykazuje on działanie zapobiegawcze i spowalniające możliwość wystąpienia tych procesów. W przypadku obiektów wykazujących krytyczne warunki otoczenia, np. ponadprzeciętne obciążenie wilgotnością, poprzez ciągłe opady atmosferyczne, bliskość zbiorników wodnych, otoczenie nawadnianymi trawnikami i drzewostanem, zalecane jest dodatkowe wzmocnienie środkami do usuwania grzybów i alg.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.