7R Park Łódź East I – nowy kompleks logistyczny w Łodzi

30.03.2020

Deweloper – firma 7R zakupił teren przy ul. Brzezińskiej w Łodzi pod nową inwestycję 7R Park Łódź East I.

 

 

Jest to piąta inwestycja dewelopera w Łodzi. 7R Park Łódź East I powstanie przy ul. Brzezińskiej, na działce o powierzchni blisko 20 ha.

Ten nowoczesny park logistyczny zlokalizowany będzie na znajdującej się we wschodniej części miasta działce, blisko zjazdu na autostradę A1, w bezpośrednim sąsiedztwie węzła Brzeziny. Powstający w dzielnicy Widzew (Nowosolna) obiekt będzie miał łącznie 100 000 m² powierzchni w trzech halach magazynowych. W ramach inwestycji 7R zrealizuje również część układu drogowego, czyli 500 m obwodnicy Nowosolnej.

– Myślimy strategicznie i długoterminowo, a Łódź to istotny dla nas rynek. Park logistyczny przy Brzezińskiej to już piąty projekt po 7R Park Łódź West I oraz trzech inwestycjach typu magazyn miejski City Flex, który zrealizujemy w tym mieście. Doskonale układająca się współpraca z władzami Łodzi pozwoliła nam kolejny raz sprawnie i szybko zainicjować proces deweloperski. – mówi Bartłomiej Krawiecki, członek zarządu, Head of Development w 7R.

Budynki 7R Park Łódź East I będą spełniać normy obiektów klasy A. Zostaną one także certyfikowane w systemie BREEAM. Inwestor dostał już pozwolenie na budowę i zamierza wkrótce rozpocząć pierwszą fazę projektu, która obejmie realizację 30 000 m² powierzchni

W wyborze lokalizacji kompleksu logistycznego deweloperowi doradzała firma JLL.

– Plany kolejnej inwestycji 7R w Łodzi potwierdzają wiodącą pozycję tej lokalizacji na magazynowej mapie Polski oraz jej duży potencjał do dalszego rozwoju. Łódzki rynek oferuje deweloperom stosunkowo zasobną bazę gruntów, które umożliwiają realizację parków logistycznych o tak dużej skali, jak 7R Park Łódź East I. Łódź kusi inwestorów nie tylko doskonałą, centralną lokalizacją, ale również coraz lepszym poziomem infrastruktury, która zapewnia sprawną dystrybucję towarów zarówno na terenie Polski, jak i na rynki zagraniczne. – twierdzi Tomasz Olszewski, dyrektor Działu Powierzchni Magazynowo-Przemysłowych JLL w Europie Środkowo-Wschodniej.

Czytaj także: 7R City Flex Gdańsk Airport z pozwoleniem na użytkowanie

Największe firmy deweloperskie realizują inwestycje warte 40 mld zł

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in