Żniwa trąb i wichur

18.08.2008

Nadzór budowlany zrobił już przegląd większości z blisko 800 budynków uszkodzonych lub zniszczonych przez trąby powietrzne i burze, które przeszły na Polską w ostatnich dniach.

Największe szkody są w województwach opolskim, śląskim, łódzkim, warmińsko-mazurskim i podlaskim. W Europie coraz częściej występują silne wiatry i trąby powietrzne. Prędkość wiatru wewnątrz trąby może przekraczać 100 m/s. Jest to zapewne spowodowane zmianami klimatu. Trąby powietrzne wyrządzają wiele szkód w budownictwie. Szkody te można zmniejszyć projektując i wykonując jak również  naprawiając i wzmacniając budynki zgodnie z zasadami sztuki budowlanej i postanowieniami polskiej normy obciążenia wiatrem. Artykuł na ten temat ukaże się we wrześniowym numerze „Inżyniera budownictwa”.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.