Znakowanie wyrobów budowlanych znakiem budowlanym – dłuższy okres przejściowy

12.06.2019

Na dostosowanie się do obowiązujących wymogów znakowania wyrobów budowlanych znakiem budowlanym producenci będą mieli czas do 31 grudnia 2020 r.

 

Fot. jarmoluk/pixabay.com

 

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju przygotowało zmianę wydłużającą okres przejściowy na dostosowanie się do obowiązujących wymogów znakowania wyrobów budowlanych znakiem budowlanym po sygnałach, jakie otrzymało od producentów o niedostatecznym przygotowaniu do obowiązkowego od 1 lipca br. znakowania znakiem budowlanym wyrobów wprowadzanych do obrotu i udostępnianych na rynku krajowym. Krajowe oceny techniczne są często niezbędne do sporządzenia krajowych deklaracji właściwości użytkowych.

W nowelizacji rozporządzenia w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym, wprowadzono wydłużenie do dnia 31 grudnia 2020 r. okresu, w którym producenci wyrobów, które zgodnie z przepisami obowiązującymi do dnia 31 grudnia 2016 r. nie były objęte obowiązkiem znakowania znakiem budowlanym, nie są obowiązani do sporządzania krajowej deklaracji przy wprowadzaniu do obrotu lub udostępnianiu na rynku krajowym tych wyrobów budowlanych.

 

Projekt rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju zmieniającego rozporządzenie w sprawie sposobu deklarowania właściwości użytkowych wyrobów budowlanych oraz sposobu znakowania ich znakiem budowlanym

 

Źródło: MIiR

 

Polecamy też: Udostępnianie na polskim rynku zagranicznych wyrobów budowlanych

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.