Zmiany w kierownictwie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju

05.06.2019

Premier Mateusz Morawiecki powołał nowe osoby do kierownictwa Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju. Waldemar Buda został sekretarzem stanu, a Anna Gembicka – podsekretarzem stanu.

W związku ze zmianami w kierownictwie Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju, minister Jerzy Kwieciński podziękował za dotychczasową współpracę Andżelice Możdżanowskiej – byłej już sekretarz stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju i pełnomocnik rządu ds. małych i średnich przedsiębiorstw oraz Adamowi Hamryszczakowi pełniącemu funkcję podsekretarza stanu w ministerstwie.

 

 

Anna Gembicka skończyła prawo na Uniwersytecie Warszawskim. Była zaangażowana w prace Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Sekretarz generalnym w Zarządzie Krajowym NZS. Pracowała m.in. w fundacji zajmującej się tematyką cyfryzacji oraz firmie pozyskującej fundusze unijne przede wszystkim dla gmin i szpitali. Była doradcą wówczas wicepremiera Mateusza Morawieckiego w Ministerstwie Rozwoju, a następnie sekretarzem prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Do tej pory zajmowała się m.in. tematyką cyfryzacji i społeczeństwa obywatelskiego. Pełniła funkcję pełnomocnika Wojewody Kujawsko-Pomorskiego ds. Zrównoważonego Rozwoju.

 

 

Waldemar Grzegorz Buda ukończył prawo na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Zdobył też aplikację radcowską. Od 2014 r. był radnym rady miejskiej w Łodzi. W 2015 r. został wybrany na posła VIII kadencji w okręgu nr 9 (Łódź). W sejmie członek Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka, Komisji Ustawodawczej oraz Komisji Nadzwyczajnej do spraw zmian w kodyfikacjach. Zajmuje się zagadnieniami dotyczącymi praw lokatorów i ochroną praw spółdzielców, m.in. w ramach bezpłatnych porad prawnych udzielanych przez jego biuro poselskie.

 

Źródło: MIiR

 

Polecamy też: Środowiskowe aspekty zrównoważonego rozwoju w budownictwie – zagadnienia wiatrowe

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.