Dwuskładnikowa zaprawa uszczelniająca Hydroizolacja-2K firmy Den Braven to sposób na podpłytkową izolację przeciwwilgociową i przeciwwodną. Może być stosowana zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz, na powierzchniach poziomych i pionowych.
W miejscach narażonych na długotrwałe działanie wilgoci lub czynników atmosferycznych płytki ceramiczne nie stanowią wystarczającej bariery przed przenikaniem wody. Aby wykończona nimi powierzchnia zachowała wygląd i trwałość, przed ich ułożeniem niezbędne jest zastosowanie odpowiedniej warstwy uszczelniającej. Hydroizolację podpłytkową można wykonać przy użyciu specjalnej dwuskładnikowej zaprawy.
Hydroizolacja-2K to masa na bazie wodnej dyspersji kopolimerów i modyfikowanej mieszanki cementowej. Może być nakładana na wiele podłoży budowlanych, np. cementowe, betonowe, żelbetowe czy gipsowe. Jest elastyczna, może więc być wykorzystywana także w miejscach, w których przewidziano ogrzewanie podłogowe. Tworzy całkowicie wodoszczelną powłokę, odporną również na działanie wody pod ciśnieniem lub z chlorem.
W szczególności polecana jest pod glazurę i terakotę. Znajdzie jednak zastosowanie jako hydroizolacja ścian piwnic, fundamentów czy cokołów. Chroni też konstrukcje budowlane przed przenikaniem gazów, np. radonu.
Produkt składa się z dwóch składników – emulsji i zaprawy – które dla wygody użytkowników zostały zamknięte w jednym opakowaniu. Przed użyciem należy składnik ciekły i sypki zmieszać ze sobą w proporcji 1:3. Zaprawę nanosi się w co najmniej dwóch warstwach, w przypadku wody pod ciśnieniem niezbędne są 3–4 warstwy.
Zaprawa uszczelniająca Hydroizolacja-2K to podstawa podpłytkowej izolacji przeciwwilgociowej i przeciwwodnej. Jednak aby podłoże było w pełni zabezpieczone, w trakcie prac należy przestrzegać kilku prostych zasad. W ofercie firmy Den Braven znajdziemy wszystkie produkty, które są niezbędne do prawidłowego wykonania tego zadania i są w pełni kompatybilne z Hydroizolacją-2K. Zanim przystąpimy do nakładania masy uszczelniającej, podłoże należy odpowiednio przygotować. Nie tylko oczyścić, ale także zmniejszyć jego chłonność w przypadku powierzchni porowatych lub zwiększyć przyczepność gładkich. Posłużą do tego odpowiednio dobrane grunty, np. Grunt Uniwersalny (Acry-Prime). Newralgiczne miejsca, takie jak narożniki, styk ściany i podłogi , szczeliny dylatacyjne czy odpływy ściekowe, należy dodatkowo zabezpieczyć elastyczną izolacyjną taśmą wzmacniającą (Sanitary-Band). Zatapia się ją w pierwszej warstwie zaprawy uszczelniającej, a po wyschnięciu w odstępie ok. 2 godzin nanosi drugą warstwę hydroizolacji. Podłoże jest gotowe do układania płytek po 24–48 godzinach.