Zakończono rozbudowę zakładu Pilkington IGP w Szczecinie

09.11.2015

NSG Group w Polsce zakończył kolejną inwestycję realizowaną w zakładzie przetwórstwa szkła Pilkington IGP w Szczecinie.

26 października odbyło się uroczyste otwarcie nowej części zakładu przetwórstwa szkła Pilkington IGP w Szczecinie. Wydarzenie oficjalnie zakończyło inwestycję NSG Group, producenta szkła i produktów szklanych dla budownictwa i motoryzacji, realizowaną od stycznia do lipca br. Działania objęły zwiększenie powierzchni zakładu o dodatkowe 4000 m², instalację nowych linii technologicznych i parku maszynowego. Ukończona inwestycja umożliwi zwiększenie mocy produkcyjnych w zakresie wysokospecjalistycznych produktów, wytwarzanych na potrzeby rynku architektonicznego o 40%. Największy wzrost dotyczy produkcji energooszczędnych szyb zespolonych, w tym produktów wielokomorowych, spełniających indywidualne wymagania.

 

 

Inwestycja w Szczecinie rozszerzy asortyment energooszczędnych szyb marki Pilkington o trójkomorowe szyby zespolone o grubości 80 mm. To innowacyjne produkty, przeznaczone do budownictwa jednorodzinnego oraz obiektów komercyjnych, zapewniające wysoką izolacyjność cieplną przeszklenia oraz możliwość indywidualnego kształtowania parametrów, takich jak przepuszczalność światła, ochrona przed hałasem czy bezpieczeństwo. Specjalistyczne szkło z zakładu przy ul. Pomorskiej trafi na rynek krajowy, a także do krajów skandynawskich: Szwecji, Danii i Norwegii. Zakończona inwestycja to kolejny duży projekt realizowany w szczecińskim oddziale spółki. W 2013 r. NSG Group zdecydował o zakupie i uruchomieniu drugiego pieca hartowniczego, umożliwiając zwiększenie produkcji w obszarze szkła hartowanego, przeznaczonej na rynki krajowe i zagraniczne.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.