Poznański Oddział HOCHTIEF Polska oddał do użytku nowy budynek dydaktyczno-warsztatowy Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta.
W ramach realizacji projektu powstał nowy budynek dydaktyczno-warsztatowy uczelni wraz z otaczającą infrastrukturą. Nowy budynek u zbiegu ulic Traugutta i Krasińskiego zajmuje powierzchnię ponad 13 000 m² i mieści Centrum Sztuk Użytkowych oraz Centrum Innowacyjności.
Obiekt ma cztery kondygnacje nadziemne i jedną podziemną, jego wysokość do poziomu attyki sięga 25 m. Najwyższe kondygnacje obiektu zostały wycofane w miejscu jego zetknięcia się z sąsiadującymi kamienicami, dzięki czemu zmniejszono różnice wysokości budynków. Na parterze znajdują się pracownie projektowe oraz studia ceramiki i szkła, gdzie mogą pracować studenci w specjalnie dla nich stworzonej mini hucie do wytopu szkła.
Wyższe poziomy centrum zajęły między innymi trzy sale seminaryjne: dwie mniejsze i jedna większa, która może pomieścić 150 studentów. W części podziemnej poza parkingiem przewidziano m.in. magazyny pracowni rzeźby, ceramiki, wzornictwa oraz szkła. Obiekt wyróżnia kształt w formie prostej bryły okrytej szklaną elewacją. Przeszklone ściany nadają budynkowi lekkości. Centralny punkt akademii stanowi ogród, z założenia zielona wyspa, która odbija się od szklanej elewacji, zyskując charakter rozszerzającego się parku.
Projekt „Budowa Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Centrum Sztuk Użytkowych. Centrum Innowacyjności” był współfinansowany przez Unię Europejską w ramach działania 11.3-Infrastruktura szkolnictwa artystycznego, Priorytet XI – Kultura i Dziedzictwo Kulturowe Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013.