X Zawody Narciarskie ŚlOIIB

30.03.2017

Na jubileuszowe otwarte zawody narciarskie w kategorii slalom gigant zjechała do Szczyrku rekordowa ilość uczestników.

Sprzyjały temu utrzymujące się od wielu dni dobre warunki narciarskie i słoneczna pogoda. Zawody odbyły się na stoku Skrzycznego, na odcinku czarnej trasy FIS zwanej Dolinami. Na starcie stanęły 93 osoby – dorośli i dzieci. Oprócz członków Śląskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa i ich rodzin, w slalomie uczestniczyła dziewięcioosobowa reprezentacja Mazowieckiej OIIB, która od 2014 r. bierze udział w tych zawodach; w ubiegłym roku startowała także trzyosobowa reprezentacja z Wielkopolskiej OIIB.

Zawodnicy mieli do pokonania 20 bramek na trasie o długości ponad 500 m, z różnicą wzniesień 110 m. Tradycyjnie nad przebiegiem zjazdów czuwali zawodowi sędziowie, czas mierzono elektronicznie, a fotograf dokumentował wszystkie zjazdy. Uczestnicy slalomu startowali w 6 kategoriach: 0 – dzieci, I – młodzież, II – kobiety, III-V mężczyźni (3 grupy wiekowe). Odbyły się 2 przejazdy, a ostateczną klasyfikację ustalono w oparciu o lepszy czas. Spośród dorosłych uczestników miejsce na podium mogły zająć tylko osoby będące członkami okręgowych izb.

 

 

Przed „Barem u Józka”, gdzie zakończono imprezę i podano gorący posiłek, w imieniu organizatorów wyniki zawodów ogłosił Janusz Kozula, zastępca przewodniczącego Rady ŚlOIIB z Placówki Terenowej w Bielsku-Białej. Wcześniej przedstawił w skrócie dziewięcioletnią statystykę zawodów, które do 2016 r. zgromadziły w sumie 535 uczestników, niektórzy z nich brali udział w zawodach wielokrotnie. Spośród członków okręgowych izb trzy pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach wywalczyły następujące osoby: w kategorii kobiety – 1. Maria Świerczyńska, 2. Grażyna Sadal (Mazowiecka OIIB), 3. Marzena Rojek; w kategorii mężczyźni powyżej 65 lat – 1. Edward Mika, 2. Edward Nowak, 3. Tadeusz Biernacki (Mazowiecka OIIB); w kategorii mężczyźni 45-65 lat – 1. Jacek Rakszawski, 2. Marek Krupa, 3. Adam Cieślar; w kategorii mężczyźni 19-45 lat – 1. Damian Siwek, 2. Marcin Szweda, 3. Mateusz Gąska. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy, puchary, medale i nagrody ufundowane przez ŚlOIIB oraz sponsorów, a najmłodsi uczestnicy dodatkowo słodycze. Janusz Kozula podziękował w imieniu organizatorów zawodnikom, sponsorom oraz obsłudze i zaprosił na kolejne zawody za rok. Organizatorom z Placówki Terenowej ŚlOIIB należą się słowa szczerego uznania.

 

Maria Świerczyńska

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.