Wyspa Solna w Kołobrzegu – powstaje II etap

20.01.2020

Inwestycja mieszkaniowa Wyspa Solna w Kołobrzegu to 104 mieszkania z szeregiem udogodnień, m.in. basenem, strefą saun oraz meeting roomem.

 

 

Wyspa Solna to osiedle realizowany w centrum Kołobrzegu. W ramach kompleksu pięciu 7-piętrowych budynków („F”, „E”, „D”, „C” i „B”) powstanie 407 mieszkań. Powierzchnia użytkowa wszystkich lokali mieszkalnych to 20 470 m². I etap obejmował 50 mieszkań w budynku „F”.

Osiedle usytuowane jest w spokojnej, pełnej zieleni okolicy na Wyspie Solnej, między Kanałem Drzewnym a rzeką Parsętą.

Wyspa Solna będzie się cechować wysokim standardem. Do dyspozycji mieszkańców przeznaczono m.in. całodobową recepcję, sale fitness, zadaszony basen o powierzchni 50 m², siłownię zewnętrzną, gabinet SPA oraz sauny. Zaprojektowano także strefę lunchową z cateringiem/możliwością zamówienia posiłku. Na terenie inwestycji zaplanowano roślinność charakterystyczną dla nadbałtyckich rejonów oraz ażurowe pergole. Powstanie też plac zabaw i 564 miejsca parkingowe (w garażu podziemnym oraz miejsca postojowe naziemne).

 

 

W II etapie powstaje budynek „E” ze 104 mieszkaniami. Będzie miał 8 kondygnacji naziemnych oraz 2 podziemne. Każdy lokal będzie wyposażony w balkon lub w przypadku mieszkań położonych na parterze – prywatny ogródek. Na najwyższych piętrach lokale będą miały duże, przeszklone tarasy o powierzchni do 104 m². W obiekcie znajdą się też: garaż podziemny oraz komórki lokatorskie. Architektura kompleksu inspirowana jest krajobrazem nadmorskim. W budynku „E” powstaną przeszklenia, ważnym materiałem wykorzystanym w projekcie jest również drewno. W projekcie uwzględniono również nowoczesne rozwiązania proekologiczne.

Generalnym wykonawcą jest Silvernix Sp. z o.o. z grupy Damax. Architektura: Płaskowicki + Partnerzy Architekci. Budowa II etapu osiedla rozpoczęła się w lipcu 2019 r., a oddanie go do użytkowania zaplanowano na IV kwartał 2020 r. Ceny mieszkań mieszczą się w przedziale od ok. 250 tys. do ok. 700 tys. zł.

 

Przeczytaj też: Ceny mieszkań – jest drogo, ale czy będzie jeszcze drożej?

Hotel Baltic Wave z panoramicznym basenem

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.