Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Kujawsko-Pomorski Dzień Budowlanych

22.10.2019

Kujawsko-Pomorski Dzień Budowlanych jest organizowany prez Kujawsko-Pomorską Okręgową Izbę Inżynierów Budownictwa we wszystkich jej obwodach.

 

Znane trio tenorów Tre Voci zachwyciło publiczność w czasie Dnia Budowlanych w Bydgoszczy

 

Główne obchody Kujawsko-Pomorskiego Dnia Budowlanych odbyły się w Filharmonii Pomorskiej im. Ignacego Paderewskiego w Bydgoszczy. 23 września bawiły się tam setki uczestników z całego obwodu bydgoskiego. Równie tłumnie inżynierowie budownictwa świętowali w innych miastach regionu: Inowrocławiu, Grudziądzu, Toruniu, Brodnicy i Włocławku.

Tradycyjnie święto jest okazją do wręczenia honorowych odznaczeń PIIB zasłużonym działaczom samorządu zawodowego z naszego województwa. Złotą Odznakę PIIB z rąk mgr inż. Renaty Staszak – przewodniczącej KUP OIIB otrzymali: inż. Stefan Baca z Grudziądza, Wojciech Bromirski z Włocławka, inż. Zdzisław Brążkiewicz z Brodnicy, mgr inż. Jadwiga Kaniewska i mgr inż. Sławomir Konieczka z Torunia, Jerzy Prywiński z Bydgoszczy, inż. Jan Siuda z Bydgoszczy. Srebrną Odznakę Honorową PIIB otrzymali: mgr inż. Róża Guśpiel z Torunia oraz Grzegorz Kucharski, Marcin Malinowski i Piotr Witkowski z Brodnicy. Podczas Kujawsko-Pomorskiego Dnia Budowlanych rozstrzygnięto też konkursy organizowane przez izbę: „Prymus Budownictwa” dla najlepszych fachowców sprawujących samodzielne funkcje techniczne oraz „Najlepsze prace dyplomowe” dla absolwentów uczelni technicznych z województwa kujawsko-pomorskiego, współpracujących z Kujawsko-Pomorską OIIB.

Mgr inż. Renata Staszak podzieliła się też ważną informacją, że w maju 2020 r. odbędzie się II Regionalne Forum Inżynierskie w Toruniu, współorganizowane przez KUP OIIB oraz niektóre inne okręgowe izby.

 

Piotr Gajdowski

 

Przeczytaj też: Etyka i odpowiedzialność zawodowa inżyniera budownictwa w procesie inwestycyjnym. Konferencja

Pomorski Dzień Budowlanych

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube