Wojna o autostradę

19.10.2007

Konflikt między GTC a Ministerstwem Transportu o autostradę w okolicach Torunia narasta. W międzyczasie do sprawy została wciągnięta GDDkiA za sprawą ogłoszonego przetargu.

Jak się można było spodziewać przetarg ogłoszony bez specjalnego rozgłosu przez GDDKiA nie dało się utrzymać w tajemnicy i informacja o nim dotarła do najbardziej zainteresowanej sprawą firmy czyli Gdańsk Transport Company, która ma prawo do budowania tego odcinka trasy. W efekcie GTC wysłał pismo ostrzegające Dyrekcję przed naruszeniem prawa  i działaniem na szkodę skarbu państwa z powodu przetargu. Podobne pismo firma skieruje również do Ministerstwa Transportu. GDDKiA tłumaczy się, że jest podległe resortowi i wykonuje tylko jego polecenia, a jeżeli otrzyma inne polecenie to je wykona. Która ze stron zrobi kolejny ruch i jaki? Zobaczymy.

Źródło: Gazeta Wyborcza

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.