W Warszawie powstaną dwie nowe placówki edukacyjne dla dzieci

27.06.2016

Od września 2017 r. najmłodsi warszawiacy będą mogli rozpocząć edukację w nowym przedszkolu przy ul. Zdrowej. Rok później nowy obiekt powstanie również przy ul. Dzieci Warszawy – będzie to kompleks szkolno-sportowy zrealizowany w formule „design&build”.

Dziesięciooddziałowe przedszkole przy ul. Zdrowej na zlecenie Dzielnicy Wilanów m. st. Warszawy oraz zespół szkolno-sportowy przy ul. Dzieci Warszawy na zlecenie Dzielnicy Ursus m. st. Warszawy zrealizuje Skanska. Budowa przedszkola pochłonie blisko 10,5 mln zł brutto, natomiast budowa szkoły podstawowej wraz z halą – blisko 31,7 mln zł brutto.

 

Przedszkole w Wilanowie

W ramach inwestycji powstanie dwukondygnacyjny budynek, częściowo podpiwniczony wraz z niezbędną infrastrukturą. Obiekt o powierzchni 3148 m² oraz kubaturze 12 235 m³ będzie pełnił funkcję publicznego przedszkola dla młodszych i starszych dzieci. Zabezpieczy także potrzeby administracyjne placówki.

Znajdą się w nim: sale dla dzieci do zajęć rekreacyjno-zabawowych oraz indywidualnych, szatnie, sanitariaty, strefa gastronomiczna, zaplecze administracyjne oraz pomieszczenia techniczne. Sala rekreacyjno-zabawowa na parterze będzie dostępna także dla rodziców, natomiast z sali na pierwszym piętrze będzie dostęp do dwóch zewnętrznych, zadaszonych przeszkleniem tarasów użytkowych. Na pierwszym piętrze swoje pokoje będą mieli też opiekunowie, logopeda i psycholog. Pierwsze piętro to także rozdzielnia posiłków i zmywalnia, połączone windą kuchenną z blokiem żywieniowym na parterze.

Przedszkole w Wilanowie (wizualizacja: Pracownia Tremend Sp. z o.o.)

 

W trosce o komfort osób niepełnosprawnych, w szczególności poruszających się na wózkach inwalidzkich, zbudujemy windę przystosowaną do ich potrzeb – mówi Karol Kozieł, menadżer projektu, Skanska. – Ponadto wszystkie wejścia do budynku oraz przejścia (przejazdy) będą bezprogowe. Szerokość przejść i drzwi także umożliwią przejazd osób poruszających się na wózkach. Obiekt będzie miał również toaletę przeznaczoną dla osób niepełnosprawnych. Na przejściach z chodników na ulicę wykonamy obniżenia, a na parkingach wydzielimy miejsca na samochody dla osób niepełnosprawnych.

W nowym przedszkolu układ komunikacji wewnętrznej będzie prosty, co umożliwi łatwą orientację dzieci i rodziców w przestrzeni obiektu.

W ramach umowy zagospodarujemy również teren – wykonamy dojazdy, parkingi, zieleń, elementy małej architektury, place zabaw z urządzeniami dostosowanymi do wieku dzieci, wydzielone niską zielenią rekreacyjną – wymienia menadżer projektu.

W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych wykorzystujemy materiały i elementy, które mają aprobaty ITB i atesty PZH. Oznacza to, że zastosowane w budynku rozwiązania są zgodne z wszelkimi normami technicznymi oraz higienicznymi, np. do wykończenia wnętrz nie zostaną użyte żadne materiały łatwo zapalne, których produkty rozkładu termicznego są bardzo toksyczne lub intensywnie dymiące – wyjaśnia Karol Kozieł.

Dodatkowo budynek wyposażymy w innowacyjne instalacje. Przywołanie dzieci z poszczególnych sal zajęć przez ich opiekunów, przy jednoczesnej identyfikacji osoby przywołującej, będzie możliwe dzięki instalacji wideo pomiędzy holem wejściowym na parterze a poszczególnymi salkami, w których przebywać będą dzieci – zaznacza Paweł Augustyniak, starszy specjalista ds. oferowania, Skanska.

 

Szkoła w Ursusie

W ramach umowy na kompleksowe zaprojektowanie i wybudowanie zespołu szkolno-sportowego przy ul. Dzieci Warszawy 42 w Ursusie do czerwca 2018 r. powstanie budynek szkoły podstawowej wraz z halą sportową połączony z istniejącym budynkiem zespołu szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. W zakres inwestycji wchodzi również zagospodarowanie przyległego terenu, które składa się z: budowy boisk sportowych, chodników, dojazdów do budynku i ogrodzeń, urządzenie zieleni oraz placów zabaw, a także budowy niezbędnej infrastruktury technicznej – wymienia Wiesław Klimek, menadżer projektu, Skanska.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in