
Nowoczesne materiały i technologie związane z utrzymaniem mostów betonowych
Norma PN-EN 1504-3 rozróżnia dwie klasy materiałów przeznaczonych do napraw konstrukcyjnych (klasy R4 i R3) oraz dwie klasy materiałów do napraw niekonstrukcyjnych (klasy R2 i R1). Naprawy konstrukcyjne odnoszą się do wypełniania ubytków i reprofilacji elementów nośnych konstrukcji z betonu. Naprawy niekonstrukcyjne dotyczą elementów osłonowych, działowych i drugorzędnych, na które działa wyłącznie obciążenie ich ciężarem własnym, i które nie mają istotnego znaczenia dla bezpieczeństwa konstrukcji jako całości. W przypadku obiektów mostowych mamy do czynienia wyłącznie z naprawami konstrukcyjnymi.

Sprężanie konstrukcji – rozwiązania nowe i najnowsze
Większa dostępność oraz dynamiczny wzrost popularności technologii sprężania w ostatnich latach spowodowały budowę setek konstrukcji z zastosowaniem nowychrozwiązań technicznych. Jednocześnie wielu projektantów, dostawców, wykonawców oraz ich partnerów na placach budów, a także inżynierów i pracowników, o niewielkim doświadczeniu, zetknęło się ze sprężaniem. W związku z tym, że ta technologia jest wciąż nowa w zakresie projektowania i wykonawstwa warto zwracać uwagę na jej specyfikę oraz na zasady dobrej sztuki budowlanej.

Zasady projektowania odwodnienia obiektów inżynierskich
O skuteczności odwodnienia przęseł mostów decyduje prawidłowe oszacowanie ilości wody, którą należy odprowadzić z pomostu, a następnie określenie minimalnych wymiarów urządzeń składających się na ten system (wpusty, sączki, kanalizacja deszczowa). Bardzo istotne jest również zastosowanie prawidłowego rozwiązania konstrukcyjnego odwodnienia, a także jego wykonanie.

Kontrola jakości – metody badań pali fundamentowych
W praktyce krajowej wykonywane są powszechnie trzy rodzaje badań pali: obciążenia statyczne, dynamiczne i badania ciągłości. Celem tych badań może być: wyznaczenie danych do projektu palowania, weryfikacja założeń przyjętych w projekcie, określenie przemieszczeń pala w zakresie obciążeń użytkowych, sprawdzenie jakości (ciągłości) pala.

TrueTrade & Technology Sp. z o.o.
Firma TrueTrade & Technology Sp. z o.o. proponuje profesjonalne systemy hydroizolacyjnych zabezpieczeń obiektów budowlanych. Oferuje bezpłatne szkolenia dla kadry technicznej oraz brygad wykonawczych, a także ścisłą współpracę z biurami projektowymi.

TITAN Polska sp. z o.o.
TITAN Polska to oficjalny przedstawiciel firmy Friedr. Ischebeck. Oferuje nowoczesne rozwiązania dla budownictwa specjalnego i inżynieryjnego, wśród których wyodrębnia się trzy zasadnicze gałęzie: geotechnika, systemy deskowań i szalunki wykopowe.

Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o. marka Weber Leca – Odciążający nasyp z keramzytu
Marka Weber Leca®: lekkie kruszywo ceramiczne o doskonałych parametrach izolacyjności termicznej i akustycznej oraz ognio- i mrozoodporności. Leca® KERAMZYT stosowany jest w budownictwie, geotechnice, ogrodnictwie, rolnictwie.

Saint-Gobain Construction Products Polska sp. z o.o. marka Weber Deitermann – Systemy naprawy i ochrony obiektów inżynierskich
Marka Weber Deitermann: specjalistyczne produkty i systemy do wykonywania izolacji przeciwwodnych obiektów, napraw konstrukcji żelbetowych i murowych, posadzek przemysłowych, okładzin z płytek na tarasach, balkonach i w basenach.

REKMA Sp. z o.o. – Wprowadzanie na rynek urządzeń dylatacyjnych
Firma Rekma Sp. z o.o. istnieje od 1998 r. i wykonuje m.in.: bitumiczne oraz mechaniczno-asfaltowe dylatacje mostowe, naprawy spękań, uszkodzeń i cięcie nawierzchni, rowkowanie nawierzchni, oferuje sprzedaż mas zalewowych i sprzętu do prac drogowych.

MP-MOSTY Sp. z o.o.
MP-Mosty Sp. z o.o. świadczy usługi w zakresie projektowania, nadzorów inwestorskich oraz doradztwa technicznego w branży budownictwa komunikacyjnego (drogowego, tramwajowego, kolejowego), w branży geotechnicznej i geodezyjnej; badania laboratoryjne.
- 1
- 2
- 3
- następna >