ULMA z certyfikatem zgodności Systemu Zarządzania BHP

31.01.2020

Firma ULMA jako pierwsza w branży deskowań w Polsce uzyskała certyfikat zgodności Systemu Zarządzania BHP według międzynarodowej normy ISO 45001:2018.

 

Certyfikat dla ULMA potwierdza, że firma konsekwentnie dba o zapewnienie jak najlepszych warunków pracy, chroni środowisko i stawia na jakość.
 

Norma 45001:2018 określa wymagania w zakresie systemu zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy oraz zawiera wskazówki pozwalające na zapobieganie wypadkom i chorobom zawodowym, a w konsekwencji zapewnienie ochrony zdrowia pracowników, m.in. dzięki proaktywnemu działaniu na rzecz poprawy warunków pracy.


 

Nowa norma, w porównaniu do wcześniejszych standardów, które docelowo ma zastąpić –  BS OHSAS 18001 oraz PN-N-18001, dostrzega kontekst organizacji w zarządzaniu systemem BHP. Wymaga od niej analizy wewnętrznych i zewnętrznych czynników, które mogą mieć wpływ na działalność organizacji i systemu oraz wskazuje na konieczność uwzględniania ryzyka i szans dotyczących zarówno pracowników, innych zainteresowanych stron, jak i samej organizacji. Norma ISO 45001:2018 podkreśla rolę przywództwa i aktywnego współudziału pracowników lub ich przedstawicieli w zarządzaniu BHP, kładzie również nacisk na integrację systemu z innymi procesami biznesowymi.

Standard wprowadzony w firmie ULMA pozwoli na uzyskanie kompatybilności z nowymi normami w zakresie zarządzania jakością oraz środowiskowego. Przełoży się to na łatwiejszą integrację wszystkich trzech systemów wewnątrz przedsiębiorstwa.

 

Polecamy też:

ULMA

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.