Textorial Park

01.07.2008

Już za sześć miesięcy najemcy rozpoczną pracę w Textorial Park – pierwszym w Łodzi centrum biznesowym klasy A. 27 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie głównej fazy budowy.

Prace prowadzone są bez opóźnień i jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia do nowych biur wprowadzą się pierwsi najemcy.
Na terenie dawnego imperium Karola Scheiblera przy ul. Fabrycznej 17 na Księżym Młynie powstaje biurowiec, jakiego jeszcze w Łodzi nie było. W centrum miasta, ale z dala od zgiełku, za to w otoczeniu zieleni oraz z atrakcyjnym widokiem na Park Źródliska. Textorial Park zapisze się jednak w historii Łodzi jako pierwszy zespół biurowy o najwyższym możliwym standardzie (klasa A).
– Łódź staje się centrum specjalistycznego zaplecza dla dużych firm zagranicznych. To doskonała strategia dla naszego miasta i najlepszy kierunek jego rozwoju – uważa Radosław Kozubski, prezes zarządu inwestora St. Paul’s Developments. – Największą przeszkodą w realizacji tej strategii był, jak dotąd brak powierzchni biurowych wysokiej klasy. Właśnie z tego powodu wielu inwestorów zdecydowało się na lokalizacje w innych miastach. Dzięki takim projektom, jak Textorial Park inwestorzy zaczynają wracać do Łodzi – dodaje.

Poza miejscem do pracy, najemcy będą mieli do dyspozycji całą gamę usług okołobiznesowych, z restauracją, bankiem, centrum odnowy biologicznej, SPA, fitness oraz centrum konferencyjnym. Odpocząć będzie można w przeszklonym atrium, łączącym wszystkie budynki kompleksu, ogrodowym patio pomiędzy budynkami oraz na tarasie przy wejściu do Textorial Park (najemcy powierzchni penthouse również na tarasach połączonych z biurami). Do dyspozycji pracowników będzie 240 miejsc parkingowych, w tym większość w parkingu podziemnym.
– Najemcy mogą skorzystać z możliwości indywidualnej aranżacji pomieszczeń we wszystkich budynkach. Przewidzieliśmy rozwiązania zarówno dla dużych, jak i mniejszych firm, oczywiście klasy A – mówi Radosław Kozubski.
Głównym elementem projektu Textorial Park jest rewitalizowany budynek z 1890 roku. Był to wówczas największy magazyn bawełny w Łodzi. Dla odtworzenia dawnego charakteru tego miejsca deweloper postanowił zrekonstruować charakterystyczną stylową rampę o długości ponad 170 metrów. – Textorial Park jest integralną częścią fabrycznego Księżego Młyna. Zarówno projekt architektoniczny jak i koncepcja użytkowa nawiązują do historycznego charakteru tego unikalnego miejsca. Odkrywamy je na nowo – tłumaczy prezes Kozubski.

{mospagebreak}
Powstający biurowiec to druga, po rewitalizacji budynku Straży Ogniowej (przy ul. Tymienieckiego), inwestycja St. Paul’s Developments na Księżym Młynie. Wykonawcą generalnym Textorial Park jest firma PORR (Polska) S.A.
Unikalne cechy Textorial Park:
•    Pierwsze w Łodzi powierzchnie biurowe o standardzie Klasy A
•    Ochrona terenów zielonych (podczas realizacji inwestycji ścięto tylko 2 drzewa znajdujące się na terenie budowy – inwestor zasadził 5 nowych drzewek nieopodal Textorial Park)
•    Liczne funkcje okołobiznesowe (restauracja, bank, centrum odnowy biologicznej, SPA i fitness, centrum konferencyjne)
•    Możliwość relaksu w przeszklonym atrium, ogrodowym patio, na tarasach
•    Luksusowe biura w przeszklonych powierzchniach Penthouse z dostępem do tarasów
•    Możliwość indywidualnej aranżacji wynajętych powierzchni, w tym biur gabinetowych dla małych firm
•    Integracja z okolicznymi inwestycjami mieszkalnymi – teren Textorial Park połączony z projektem ”U Scheiblera 2”
•    Zachowanie historycznego charakteru Księżego Młyna – rewitalizacja XIX-wiecznego magazynu bawełny Karola Scheiblera.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in