Termoizolacja budynku – ochrona przed upałem i mrozem

12.09.2019

Jednym z objawów zmian klimatu są skrajnie wysokie temperatury. Są one uciążliwe zarówno na zewnątrz, jak i we wewnątrzach. Dlatego też bardzo ważna jest prawidłowo wykonana termoizolacja budynku.

 

Jest kilka powodów, dla których domy jednorodzinne i budynki użyteczności publicznej przegrzewają się w czasie upałów. Jednym z podstawowych jest wybór nieodpowiedniego pokrycia dachowego. Na przykład blacha stalowa, czy dachówki ceramiczne mają większa tendencje do nagrzewania się. W budynku będzie także panować wyższa temperatura, jeśli ma on dużo okien dachowych bez odpowiednich rolet oraz przeszkolone elewacje od południowej strony budynku. Istotny wpływ na utrzymanie odpowiedniej temperatury wewnątrz budynku ma także prawidłowy dobór izolacji ścian, Jeśli nie uwzględnimy wyżej wymienionych aspektów termoizolacji, szybko może się okazać, że w budynku nie da się funkcjonować bez kosztownej klimatyzacji.

 

Choć w pierwszej chwili może się to wydawać zaskakujące, wpływ na utrzymanie optymalnej temperatury wewnątrz budynków podczas upałów i w okresie zimowym, ma jego docieplenie. Wysoka odporność na przenikanie ciepła jest osiągana poprzez utrzymywanie dużej ilości powietrza w stanie nieruchomym wewnątrz izolacji dzięki ściśle połączonym włóknom wełny kamiennej.

 

 

Jeżeli zależy nam na prawidłowym wykonaniu termoizolacji budynku, to w przypadku wykonywania termoizolacji ścian warto zastosować produkty TECHNONICOL z serii TECHNOFACADE. Znajdują one swoje zastosowanie jako izolacja termiczna i akustyczna w systemach zewnętrznej izolacji ścian z tynkiem cienkowarstwowym. Montaż płyt termoizolacyjnych można przeprowadzić zarówno na etapie budowy, jak i podczas wykonywania remontów.

 

W przypadku termoizolacji dachu płaskiego sprawdzą się płyty z wełny mineralnej z serii TECHNOROOF. Stosuje się je w układzie dwuwarstwowym dachów na podłożu z blachy trapezowej jak i betonowym. Dolną warstwę w tym układzie stanowią płyty TECHNOROOF N, natomiast warstwę górną twarde płyty TECHNOROOF V. Znajdują one zastosowania nie tylko jako termoizolacja ale również jako izolacja akustyczna.

 

 

WAŻNE. Prawidłowo wykonana termoizolacja obiektów ma istotny wpływ na zachowanie odpowiedniej temperatury w ich wnętrzu. Przy nieprawidłowo wykonanej izolacji termicznej straty ciepła w obiekcie mogą sięgać nawet 30%. Koszty wełny mineralnej zwrócą się szybko, zmniejszając rachunki za ogrzewanie na wiele lat jeżeli dopilnujemy prawidłowego wykonania izolacji termicznej całego obiektu – zarówno ścian jak i dachu.

 

 

TECHNONICOL SP. z o.o.
ul. Gen. L. Okulickiego 7/9
05-500 Piaseczno
biuro@technonicol.pl
tel.: +48 228 864 886

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in