„Terminologia w działalności inwestycyjno-budowlanej”

26.07.2007

IZBA PROJEKTOWANIA BUDOWLANEGO rekomenduje nową publikację „Terminologia w działalności inwestycyjno-budowlanej”
Autor: prof. dr hab. inż. Tadeusz  Biliński

IZBA PROJEKTOWANIA BUDOWLANEGO rekomenduje nową publikację „Terminologia w działalności inwestycyjno-budowlanej”
Autor: prof. dr hab. inż. Tadeusz  Biliński
Izba Projektowania Budowlanego – organizacja samorządu gospodarczego projektantów i organizatorów inwestycji w Polsce – uprzejmie informuje o nowej publikacji pt. Terminologia w działalności inwestycyjno-budowlanej (326 str.).

W zasadniczej części wydawnictwo zawiera ponad 2100 haseł, usystematyzowanych w następujących rozdziałach:
• terminy działalności budowlano-gospodarczej,
• terminy unijnej polityki regionalnej i przestrzennej,
• terminy prawne.

W publikacji podano również schematy i tabele przedstawiające organizacje procesów inwestycyjno-budowlanych.
Książka została poprzedzona pismem Prezesa Polskiej Izby Inżynierów  Budownictwa  Prof. Zbigniewa Grabowskiego, w którym Autor stwierdza  m.in.: Książka będzie bardzo przydatna dla inwestorów, pracowników urzędów administracji rządowej i samorządowej wszystkich szczebli, a także osób związanych z działalnością inwestycyjno-budowlaną.
Jest to swego rodzaju słownik pojęć i terminów stosowanych w działalności inwestycyjno-budowlanej oraz w dokumentach o finansowanie ze środków UE. Celem publikacji jest przedstawienie i objaśnienie podstawowych pojęć występujących w procesie inwestycyjnym.

Opracowanie pełnić będzie również rolę edukacyjną, ułatwiając Czytelnikowi zastosowanie prawidłowej terminologii. Zamiast poszukiwać określonych terminów w literaturze, aktach prawnych czy Internecie, niewątpliwie łatwiej i szybciej znajdzie się odpowiednie hasło w jednym opracowaniu.

Książka będzie stanowiła istotną pomoc dla osób przygotowujących wnioski inwestycyjne przewidziane do finansowania z budżetu państwa bądź z Programów Operacyjnych Unii Europejskiej, jak również dla studentów kierunków: architektoniczno-budowlanego, planowania przestrzennego, ochrony środowiska, a także dla osób ubiegających się o uprawnienia budowlane i innych.
 
Książkę można nabyć lub zamówić w Izbie Projektowania Budowlanego,
00-826 Warszawa, ul. Śliska 52,
tel. (022) 654 97 01, 620 13 99; faks (022) 654 57 39;
e-mail: ipb@ipb.org.pl  
(cena  95 zł + koszty przesyłki).
 
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.