Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.

Nowości w ofercie wsporników tarasowych

20.09.2017

Tarasy wentylowane cieszą się coraz większą popularnością wśród użytkowników. Szybkie i skutecznie wykonanie takiej stabilnej, funkcjonalnej, a przy tym estetycznej konstrukcji umożliwiają specjalne wsporniki. W ofercie Libet stanowią one rozbudowane portfolio produktów.

Technologia trasu wentylowanego polega na pozostawieniu wolnej przestrzeni pomiędzy podłożem a posadzką. Dzięki temu zapewniony jest swobodny odpływ wody deszczowej oraz wyeliminowany problem niszczenia nawierzchni pod wpływem mrozu. Można też poprowadzić pod tarasem instalacje (elektryczne, wodne itp.), do których w każdym momencie mamy swobodny dostęp – wystarczy ściągnąć wybraną płytę. Łatwość demontażu bardzo się przydaje również w sytuacjach, gdy np. konieczna jest wymiana uszkodzonego elementu. Samo układanie takiego tarasu odbywa się na sucho, nie wymaga stosowania preparatów klejących, więc nawierzchnia jest od razu gotowa do użytku. Firma Libet wprowadziła ostatnio kilka nowości w tym zakresie.

 

Podstawka modułowa pod płyty tarasowe

Podstawki o stałej wysokości, stosowane do układania płyt bezpośrednio na powierzchni izolacji, to prosty sposób na stworzenie estetycznego i łatwego w utrzymaniu tarasu. Nie wymagają użycia wielu narzędzi czy materiałów niezbędnych do wykonania tradycyjnego tarasu z płyt mocowanych na klej. Rozwiązania te są modułowe, co pozwala na ich dzielenie i stosowanie wzdłuż ograniczeń brzegowych oraz w narożnikach. Istnieje możliwość ich piętrowania w celu zwiększenia wysokości tarasu (maksymalnie 3 sztuki). Wsporniki o stałej wysokości mają listki fugowe do ustalania szczeliny między płytami, wbudowaną fugę o szerokości 3 mm oraz możliwość mocowania dodatkowych listków fugowych o szerokości 5 mm. Dodatkowo można wykorzystywać podkładki gumowe dedykowane do podstawek o grubości 1,5 mm oraz 3,0 mm, służące do wyrównywania i wygłuszania posadzki. Nawierzchnie ułożone na podstawkach modułowych o stałej wysokości pozwalają na demontaż płyt i rewizję stanu podłoża.

 

Podkładki z granulatu gumowego

Służą jako dylatacja pomiędzy wspornikami a podłożem tarasu. Zalecane do stosowania w przypadku możliwości wulkanizacji podstawy wspornika wraz z górną warstwą podłoża (np. papy termozgrzewalne), umożliwiają dodatkowe wygłuszenie konstrukcji. Dostosowanie rozmiaru zapewnia całkowite zabezpieczenie izolacji i membran przeciwwodnych, a struktura materiału uniemożliwia nasiąkanie podkładek wodą i nadaje im właściwości antypoślizgowe.

 

 

Klipsy do montażu maskownic pionowych

Kolejną nowością Libet są klipsy, umożliwiające szybkie, trwałe i estetyczne wykończenie maskownic pionowych tarasu wentylowanego. System składa się z dwóch klipsów wykonanych ze stali nierdzewnej, które nakładane są na dolną podstawę i górną głowicę wspornika tarasowego. W miejsce wyprofilowanych mocowań wsuwana jest płyta tarasowa. Każda płyta wymaga wcześniejszego nacięcia wewnętrznej krawędzi. Klipsy mocujące pozostają niewidoczne. Ich wykorzystanie przyczynia się do łatwiejszego i skuteczniejszego montażu nawierzchni na wspornikach regulowanych.

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube