Nowość. Kieszonkowa kamera termowizyjna Fluke PTi120

16.05.2019

Kamera przeznaczona jest do szybkich inspekcji przemysłowych. Dzięki wykorzystaniu urządzenia można skrócić czas przestojów linii produkcyjnych.

 

Wprowadzana właśnie do sprzedaży kieszonkowa kamera PTi120 oferuje zaawansowane możliwości profesjonalnej kamery termowizyjnej w niewielkiej obudowie, która łatwo mieści się w kieszeni.

Kieszonkowa kamera FLUKE PTi120

 

Jest to solidna przenośna kamera termowizyjna do przeprowadzania szybkich inspekcji przemysłowych. Im większy problem w zakładzie produkcyjnym, tym szybciej trzeba go rozwiązać, a kieszonkowa kamera termowizyjna taka jak PTi120 niezawodnie skróci czas przestojów,  pełniąc rolę „pierwszej linii obrony”, pozwalającej na łatwe wyszukiwanie i usuwanie awarii.

 

Kieszonkowa kamera FLUKE PTi120

 

Kieszonkowy format kamery PTi120 umożliwia jej bezproblemowe przenoszenie. Urządzenie umożliwia szybkie skanowanie urządzeń elektrycznych, maszyn i innych zasobów, oraz – co nie bez znaczenia –  wytrzymuje pracę w zanieczyszczonych i mokrych warunkach.

Funkcja oznaczania zasobów Fluke Connect zastowana przez firmę Fluke w nowej kamerze pomaga uniknąć żmudnego sortowania i porządkowania termogramów. Po zeskanowaniu kodu QR lub kodu kreskowego urządzenia termogram oraz wszystkie zapisane informacje dotyczące daty i godziny trafiają do wstępnie zdefiniowanych folderów. Urządzenie oferuje też możliwość wysyłania obrazów przez sieć Wi-Fi lub ich automatycznego przekazywania po podłączeniu przyrządu do sieci lub do komputera przez złącze USB.

Technologia IR-Fusion na 3,5-calowym ekranie dotykowym LCD umożliwia nakładanie na siebie obrazów wykonanych w świetle widzialnym i podczerwieni, co ułatwia lokalizowanie źródła problemu. Aby dostosować ustawienie, wystarczy przesunąć palcem po ekranie.

 

Zobacz też: Badania termowizyjne w budownictwie jednorodzinnym

 

Kieszonkowa kamera FLUKE PTi120

 

Wybrane cechy kieszonkowej kamery FLUKE PTi120:

  • automatyczne rozpoznawanie i przypisywanie kodów kreskowych lub QR do termogramów dzięki funkcji oznaczania zasobów Fluke Connect Asset Tagging
  • w pełni radiometryczna kamera termowizyjna dostarcza danych pomiarowych z dokładnością do jednego piksela przy rozdzielczości 120 x 90 (10 800 pikseli) w zakresie podczerwieni
  • rozdzielczość przestrzenna 7,6 mRad
  • 3,5-calowy wyświetlacz LCD z ekranem dotykowym ułatwia wyszukiwanie i usuwanie awarii
  • sześć palet kolorów
  • odporność na upadek z wysokości 1 m
  • klasa szczelności obudowy: IP54
  • zakres pomiaru temperatury: od -20°C do +150°C
  • technologia IR Fusion

Szczegółowa specyfikacja urządzenia dostępna jest na stronie https://www.fluke.com/pl-pl/produkt/kamera-termowizyjna/kieszonkowa-pti120

 

FLUKE

 

Zobacz też: Zastosowanie termowizji z wykorzystaniem dronów w budownictwie

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in