Szukasz innowacji? Weź udział w projekcie SPIN!

29.10.2018

Jesteś przedsiębiorcą? Od lat marzysz o tym, żeby wprowadzić w swojej firmie nowe, innowacyjne rozwiązania? Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Jeśli tak, to już teraz zgłoś swój udział w projekcie SPIN – Małopolskie Centra Transferu Wiedzy, którego organizatorem jest Województwo Małopolskie.

 

 

SPIN Małopolskie Centra Transferu Wiedzy to świetna propozycja dla przedsiębiorców, którzy szukają sposobów na rozwinięcie swojej działalności. Dzięki współpracy samorządu województwa z trzema największymi małopolskimi uczelniami – Akademią Górniczo-Hutniczą, Politechniką Krakowską i Uniwersytetem Jagiellońskim – mają oni możliwość wziąć udział w projekcie SPIN i… znaleźć odpowiedzi na nurtujące ich pytania! Pomogą im w tym naukowcy i specjaliści, zwłaszcza działający w trzech kluczowych dla Małopolski dziedzinach: energia zrównoważona, nauki o życiu oraz technologie informacyjne i komunikacyjne.

Projekt dotyka między innymi problemu, przed którym wszyscy dziś stoimy: jakie budownictwo wybrać – energooszczędne czy pasywne. Politechnika Krakowska zgłębia ten temat od lat w ramach działalności Małopolskiego Centrum Budownictwa Energooszczędnego – jednostki powstałej przy uczelni w 2013 r. z inicjatywy Województwa Małopolskiego. Teraz, dzięki projektowi SPIN, mali i średni przedsiębiorcy mają okazję skorzystać z bezpłatnych usług tej instytucji – każdy, kto prowadzi działalność związaną z branżą budowlaną, może liczyć na bezpłatną pomoc w zakresie rozwoju firmy i podniesienia jej konkurencyjności.

 

 

Na co konkretnie mogą liczyć firmy?

  1. Audyt technologiczny, który pozwoli przedstawić konkretne propozycje dotyczące rozwoju przedsięwzięcia pod kątem pozyskania i wykorzystania m.in. nowych technologii, uwzględniając przy tym potencjał przedsiębiorstwa i wyniki dokonanej analizy sytuacji firmy.
  2. Doradztwo branżowe, czyli specjalistyczne konsultacje eksperckie, dedykowane weryfikacji innowacyjnych technologii, prowadzące do opracowania nowych technologii.
  3. Pomoc w nawiązywaniu kontaktów rynkowych w obszarze badawczo-rozwojowym dla przedsiębiorców, którzy poszukują partnerów krajowych lub zagranicznych, aby poszerzyć rynki zbytu dla swoich innowacyjnych technologii/produktów.
  4. Doradztwo w procesie ubiegania się o wsparcie w formie bonów na innowacje.
  5. Doradztwo w procesie realizacji badań przemysłowych i eksperymentalnych prac rozwojowych, w tym linii demonstracyjnych i pilotażowych, włącznie z przygotowaniem do wdrożenia wyników prac B+R.

 

Przypomnijmy, że Małopolskie Centrum Budownictwa Energooszczędnego to instytucja z bogatym doświadczeniem, na które złożyły się m.in. następujące działania: opracowanie pierwszego w Polsce certyfikatu oceniającego efektywność energetyczną w oparciu o kryteria z polskimi warunkami klimatycznymi; prowadzenie branżowych szkoleń adresowanych do architektów, instalatorów, inwestorów i deweloperów; opracowanie katalogu gotowych rozwiązań projektowych.

 

Dowiedz się więcej o tym, jak wziąć udział w projekcie:

www.spin.malopolska.pl, www.mcbe.pk.edu.pl

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.