Szósty biurowiec w Bonarka for Business otwarty

07.09.2016

Nowy budynek F jest już szóstym biurowcem klasy A w krakowskim kompleksie biurowym Bonarka for Business (B4B) realizowanym przez TriGranit.

Ośmiokondygnacyjny obiekt klasy A ma 10 000 m2 powierzchni brutto najmu. Na wysoki standard powierzchni nowego biurowca składają się m.in. dobrej klasy materiały wykończeniowe, funkcjonalna aranżacja wnętrz, okablowanie strukturalne, dwie klatki schodowe, system ochrony przeciwpożarowej i kontroli dostępu oraz instalacja DSO (dźwiękowy system ostrzegania). Obiekt otrzymał certyfikat BREEAM na poziomie „bardzo dobrym”.

Autorami projektu są architekci z biur IMB Asymetria oraz Biura Rozwoju Krakowa.

Kompleks biurowy B4B jest usytuowany w bliskim sąsiedztwie centrum handlowego Bonarka City Center przy ulicy Puszkarskiej, na terenach dawnego zakładu przemysłowego. Zespół nowoczesnych budynków biurowych tworzy zwarty układ urbanistyczny z centralną ulicą i placem nawiązującym do funkcji i charakteru tradycyjnego miejskiego rynku.

Docelowo Bonarka for Business będzie składać się z 10 budynków biurowych o łącznej powierzchni najmu 95 000 m2 o wartości 200 mln euro. W pierwszym etapie budowy kompleksu powstały cztery siedmiokondygnacyjne biurowce klasy A (budynki A, B, C, D), oddawane do użytkowania w latach 2011, 2012 i 2013. Druga faza inwestycji obejmuje trzy ośmiokondygnacyjne budynki – E (oddany do użytku w 2015r.), F i G (otwarcie planowane w 2017r.). Budowę kolejnych trzech biurowców (H, I, J) zaplanowano na najbliższe lata.

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.