System StoVentec Glass – szklana elewacja

08.07.2015

Budynki o szklanych elewacjach to coraz częstszy widok. StoVentec to wentylowany, podwieszany system ociepleń, który łączy w sobie nowoczesny design, oszczędność, funkcjonalność i bezpieczeństwo.

Głównym jego elementem jest płyta wykonana z granulatu z przetworzonej stłuczki szklanej o wyjątkowych właściwościach: niski współczynnik rozszerzalności termicznej, odporność na zawilgocenie oraz niewielki ciężar i czystość ekologiczna. Oczywistą i jednocześnie jedną z najważniejszych funkcji wentylowanych elewacji jest zapewnienie odpowiedniej cyrkulacji powietrza. Między warstwą izolacyjną a płytą nośną znajduje się bowiem specjalna pusta przestrzeń (tzw. szczelina wentylacyjna), gwarantująca właściwą wymianę powietrza oraz lepsze odprowadzanie wilgoci. Mur schnie szybciej, a ściana i płyta izolacyjna są długotrwale chronione i utrzymywane w dobrym stanie.

StoVentec Glass sprawdza się zarówno w przypadku nowych budynków, jak i tych wymagających renowacji, na elewacjach i, co ważne, również we wnętrzach. Wykonanie elewacji wentylowanych jest metodą nie tylko termoizolacji, ale również poprawy wyglądu budynku. Panele ze szkła hartowanego, z połyskiem, sprawiają wrażenie głębi. Różnorodne kształty i wymiary pozwalają na dużą swobodę projektowania. Niewidoczne mocowanie paneli oraz możliwość łączenia powierzchni panelowych z powierzchniami bezspoinowymi, np. wykończonymi tynkiem, to dodatkowe zalety systemu.

 

 

Bogata paleta kolorów umożliwia projektowanie kompozycji w podobnym odcieniu lub na zasadzie kontrastu. Zaletą systemu StoVentec Glass przy aranżowaniu elewacji jest możliwość zastosowania intensywnych, nawet bardzo ciemnych odcieni. Dzięki stałej cyrkulacji powietrza w szczelinie wentylacyjnej, nawet wysoka dobowa amplituda temperatur nie prowadzi do uszkodzenia elewacji.

Regulowana podkonstrukcja systemu umożliwia zachowanie zmiennej odległości między ścianą a płytą nośną, co pozwala na niwelowanie nierówności nawet w przypadku wyjątkowo nieregularnych czy uszkodzonych podłoży.

 

 

Warto podkreślić, że system StoVentec Glass poprawia również komfort użytkowania budynku i jego bezpieczeństwo: jest odporny na działanie czynników atmosferycznych i nie rozprzestrzenia ognia, zapewnia dobrą izolację cieplną, a wielowarstwowa budowa systemu zwiększa izolacyjność akustyczną budynku nawet do 10 dB. Dzięki cołopowierzchniowemu klejeniu szkła hartowanego do płyty systemowej, nawet po uszkodzeniu powierzchni szklanej, panele nie rozpadają się na kawałki. Dlatego mogą być montowane również w położeniu sufitowym.

Montaż prefebrykowanych paneli StoVentec Glass jest łatwy, szybki i niezależny od tego, przy jakiej pogodzie toczą się prace, a w przypadku uszkodzenia możliwa jest wymiana pojedynczych paneli.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.