ALUCOBOND® photovoltaic to nowy, jedyny w swoim rodzaju zintegrowany system fasad, łączący sprawdzone od 40 lat płyty warstwowe ALUCOBOND® z funkcjonalnymi modułami fotowoltaicznymi, a dzięki temu jednoczący ciekawy design z wymaganiami technologicznymi i ekologicznymi.
Wąskie pasy, prostokąty, czy też różne figury geometryczne – liczba modułów w systemie jest całkowicie dowolna, mogą być łatwo dostosowane do kształtu budynku. Dzięki tej elastyczności pojawia się swoboda w projektowaniu fasad, jak również w kombinacji modułów fotowoltaicznych z płytami warstwowymi ALUCOBOND®.
Płyty warstwowe ALUCOBOND® występują w kolorach i odcieniach natury. Można je więc kontrastowo zestawiać z sąsiadującymi modułami fotowoltaicznymi lub – w przypadku stosowania czarnych płyt warstwowych– kreować powierzchnie dające optyczne wrażenie jednolitości, (nawet w narożnikach, zaokrągleniach, czy w przypadku stolarki okiennej). Dzięki specjalnym łączeniom modułów fotowoltaicznych oraz płyt warstwowych powstaje jednolita powierzchnia.
Niezależnie od tego, czy projektant wybierze rozwiązanie kontrastowe, czy jednorodne, kombinacja modułów fotowoltaicznych z płytami warstwowymi ALUCOBOND® pozwala na różne rozwiązania optyczne.
Na obszarach dobrze nasłonecznionych można stosować moduły fotowoltaiczne, natomiast zacienione lub mniej korzystnie ukierunkowane fragmenty fasady mogą zawierać panele ALUCOBOND®. Dzięki szerokiej palecie kolorów i powierzchni fasady istnieje niezliczona liczba alternatywnych rozwiązań.
Moduły fotowoltaiczne montowane są na tej samej konstrukcji wsporczej co płyty warstwowe i łączone są ze sobą prefabrykowanymi kablami wtykowymi. Dzięki temu cała fasada, składająca się zarówno z modułów fotowoltaicznych, jak i z paneli, może być montowana w ramach tej samej operacji.
Moduły ALUCOBOND® photovoltaic są dostępne w dwóch rodzajach: elegancki, jednobarwny moduł cienkowarstwowy CIGS to właściwy wybór w przypadku dużych wymagań i wysokiej estetyki, natomiast bardzo wydajny moduł monokrystaliczny to obecnie najbardziej produktywna technologia.
Zastosowanie obu wariantów pozwala stworzyć optymalnie zindywidualizowany system fotowoltaiczny, który w łatwy sposób uwzględni takie elementy, jak: lokalizacja, ukierunkowanie budynku, jego wentylację oraz zacienienie.
Inwestorzy, architekci i wykonawcy mogą liczyć na wysoki poziom jakości produktów wytwarzanych w Niemczech oraz profesjonalny serwis.