Rozwiązania dla nowoczesnego budownictwa jednorodzinnego firmy Saint-Gobain

21.12.2012

Saint-Gobain zaprezentował kompleksową ofertę dla jednorodzinnego budownictwa szkieletowego oraz prefabrykowanego. Propozycje obejmują m.in. rozwiązania dla dachów, stropów, ścian zewnętrznych i działowych, okien, instalacji a nawet kominków oraz urządzeń grzewczych. Ekologiczne, niedrogie w budowie i utrzymaniu domy szkieletowe oraz prefabrykowane, popularne w Ameryce Północnej i Europie Zachodniej, stają się coraz powszechniejsze również na rynku polskim.

Konstrukcje szkieletowe i prefabrykowane charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, takimi jak optymalna izolacja cieplna i akustyczna oraz wysoka trwałość, a także niskimi kosztami budowy i eksploatacji. Ponadto, budynki tego typu sprzyjają stosowaniu nowoczesnych rozwiązań, ograniczających koszty użytkowania, takich jak systemy wykorzystujące odnawialne źródła energii czy inteligentnego sterowania.

Dla tego rodzaju budownictwa Saint-Gobain przygotował propozycję kompletnych rozwiązań budowlanych oraz instalacyjnych, obejmujących m.in. wełnę mineralną do izolacji domów. Ich odpowiednia ochrona cieplna wpływa na efektywność energetyczną budynku, a w konsekwencji także na wysokość wydatków związanych ze zużyciem energii i ograniczenie emisji CO2 do atmosfery, zaś akustyczna na komfort życia mieszkańców. W ofercie znalazły się płyty z wełny mineralnej ISOVER Multimax 30 i ISOVER Super-Vent Plus do fasad wentylowanych. Obie zapewniają izolacyjność cieplną i akustyczną oraz są odporne na działanie wody. Na uwagę zasługuje również system ISOVER Vario, który został zaprojektowany tak, aby optymalnie wykorzystać zmieniające się w ciągu roku warunki klimatyczne do ochrony konstrukcji budynku przed wilgocią. Rozwiązanie zapewnia odpowiedni mikroklimat oraz szczelność budynku.

 

 

Wśród dostępnych rozwiązań są również systemy ścian działowych, poddaszy i sufitów podwieszanych oraz systemy elewacyjne, przeznaczone dla budownictwa szkieletowego. Obejmują one płyty gipsowo-kartonowe Rigips TERMO-Line, które dzięki niższemu o 34% współczynnikowi przewodzenia ciepła zwiększają energooszczędność budynku. Płyta cementowo-włóknowa Rigips Aquaroc, przeznaczona do łazienek, kuchni, garaży i systemów elewacyjnych, oprócz wysokiej tolerancji na wilgoć ma wysoką wytrzymałość mechaniczną. Z kolei gipsowo-kartonowa płyta Rigimetr 4PRO ma wszystkie 4 krawędzie spłaszczone, co daje gładkość wykończonej powierzchni, lepsze walory estetyczne i wytrzymałość spoin oraz zmniejsza ryzyko powstawania pęknięć.

Saint-Gobain przygotował również rozwiązania dla okien, wśród których znalazły się szyby CLIMATOP LUX, przeznaczone są do okien o dodatnim bilansie energetycznym, oraz CLIMATOP ONE -dwukomorowe szyby, zapewniające wysoką izolacyjność termiczną. Możliwy jest również montaż antywłamaniowych szyb CLIMATOP PROTECT lub dźwiękochłonnych CLIMATOP SILENCE. Dla domowych kominków firma oferuje wkład kominowy Tadmar, płytę kominową ISOVER oraz gipsową płytę RIDURIT, wzmacnianą włóknem szklanym i celulozowym. Oferta Saint-Gobain to kompletne wyposażenie budynku w instalacje sanitarne łącznie z urządzeniami grzewczymi.

Zaletą domów szkieletowych i prefabrykowanych jest krótki czas budowy, wynoszący około 3 miesięcy, duża jakość ich konstrukcji oraz energooszczędność, która przekłada się na wysokość rachunków przeznaczanych na utrzymanie domu. Tego typu budynki są powszechne w Stanach Zjednoczonych, a popularność zwiększa się w Europie, między innymi w Skandynawii, gdzie panuje zdecydowanie surowszy klimat niż nasz. Jestem przekonany, że oferta Saint-Gobain doprowadzi do zwiększenia atrakcyjności mieszkalnego budownictwa szkieletowego i prefabrykowanego również w Polsce oraz przyczyni się do wzrostu ilości budynków efektywnych energetycznie.– mówi Sławomir Kocur, kierownik produktu – fasady w Rigipsie.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in