Remmers – ofensywa na rynku hydroizolacji budowlanych

09.06.2016

Już od kilkudziesięciu lat Remmers to znana i ceniona marka między innymi w dziedzinie nowoczesnych hydroizolacji budowlanych.

Przy tym firma Remmers zawsze proponowała systemowe rozwiązania – zestawy różnych wyrobów dopasowanych do siebie i wzajemnie uzupełniających się. Ta idea przyświeca firmie po dziś dzień, aczkolwiek w ciągu kilkudziesięciu lat działalności zmieniły się receptury, nakłady i nazwy podstawowych produktów. Nieustannie prowadzono prace rozwojowe oraz zbierano doświadczenia praktyczne. W efekcie oferowane są obecnie bardzo dojrzałe systemy powłok hydroizolacyjnych sprawdzające się w najróżniejszych zastosowaniach oraz gwarantujące niezwykłe bezpieczeństwo.

W związku z obchodzonym w tym roku jubileuszem dwudziestoletniego działania w Polsce, firma Remmers zintensyfikowała działania, których celem jest zwiększenie udziału w rynku nowoczesnych izolacji przeciwwodnych. Firma może już w tej chwili pochwalić się znaczącym udziałem w tym segmencie rynku wyrobów hydroizolacyjnych. Ale istnieją możliwości poprawienia sytuacji, szczególnie poprzez rozpowszechnianie systemowych, bardzo skutecznych i trwałych rozwiązań zastępujących powszechnie spotykany wariant taniego malowania na czarno. W wielu miejscach nie ma już potrzeby przekonywania, że dwukrotne pomalowanie ściany czarną emulsją bitumiczną nie oznacza wykonania izolacji przeciwwodnej. Jest to między innymi efekt dwudziestoletniej działalności pracowników i współpracowników firmy Remmers.

 

 

W ostatnich miesiącach Remmers promuje przede wszystkim systemowe hydroizolacje z użyciem materiału Multi-Baudicht 2K na bazie cementowo-polimerowej. Wielkimi zaletami tego wyrobu są: szybkie schnięcie (po 18 godzinach powłoka jest wyschnięta w całym swoim przekroju), znakomita przyczepność do podłoży mineralnych, a także starych bitumów i tworzyw sztucznych oraz bardzo dobra elastyczność wyrażająca się między innymi zdolnością mostkowania rys o rozwartości do 2 mm. Multi-Baudicht 2K może być użyty m.in. do wykonania izolacji przeciwwodnej na ścianach stykających się z gruntem, na fundamentach i betonowych podkładach jako izolacja pozioma pod ścianami lub pod posadzką, w zbiornikach wody, gdy wymagana jest powłoka o podwyższonej elastyczności, na tarasach i w pomieszczeniach mokrych – jako tzw. izolacja podpłytkowa. W każdym przypadku stosowane są oczywiście dodatkowe materiały do gruntowania, wyrównania, doszczelnienia detali itp. Materiał ten jest kolejną generacją tzw. elastycznych szlamów uszczelniających, ale właściwości poprawiono w tak wysokim stopniu, że nie powinno się porównywać tego materiału z tradycyjnymi elastycznymi szlamami uszczelniającymi, takimi jak bardzo popularny Remmers Elastoschlamme 2K.

Remmers nie zapomina także o klasycznych grubowarstwowych powłokach bitumicznych modyfikowanych tworzywami sztucznymi. Bardzo dobrą opinią cieszy się jednoskładnikowy Profi-Baudicht 1K; wielu wykonawców i projektantów ceni sobie dwuskładnikowy materiał K2 Dickbeschichtung. Od niedawna w ofercie pojawiły się nowe wyroby w tej grupie: Eco 1K oraz Eco 2K, przeznaczone głównie do rozprowadzania poprzez sieci hurtowni materiałów budowlanych. Są to materiały z wypełniaczem styropianowym, przeznaczone do aplikacji ręcznej. Celem rozpoczynającej się właśnie akcji promocyjnej jest z jednej strony upowszechnienie solidnej technologii wykonania powłoki hydroizolacyjnej na podziemnych częściach budowli, a z drugiej strony poprawienie dostępności i ułatwienie zakupu podstawowych składników systemowego rozwiązania.

Poprawie świadomości wykonawców jak i projektantów służą regularne szkolenia organizowane w siedzibie firmy oraz wszędzie tam, gdzie pojawi się grupa zainteresowana rozwiązaniami oferowanymi przez firmę Remmers. Nawet przy zakupie w hurtowni możliwe jest zorganizowanie szkolenia bezpośrednio na budowie, dzięki czemu właściwe prace z reguły wykonywane są szybciej, sprawniej oraz bez nikomu niepotrzebnych błędów.

 

Jarosław Gasewicz

 

Remmers Polska Sp. z o.o.

ul. Sowia 8, 62-080 Tarnowo Podgórne

remmers@remmers.pl

www.remmers.pl

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.