Rekordowy most w Meksyku

09.01.2012

W północnej części Meksyku oddano do ruchu most prowadzący przez rzekę Baluarte. Baluarte Bridge ma najwyższy na świecie pylon – 403 m.

Konstrukcja została wykonana nad głębokim wąwozem w górach Sierra Madre Occidental i jest częścią autostrady, która w przyszłości ma łączyć miasto Mazatlan na wybrzeżu Pacyfiku z Durango, położonym wewnątrz kraju.

Prześwit pod głównym przęsłem podwieszonego mostu ma 390 m (trzeci pod tym względem na świecie), całkowita jego długość to 1124 m, a długość głównego przęsła – 520 m (najdłuższe na półkuli zachodniej).

Prace budowlane zaczęto w lutym 2008 r. Wykonawca: konsorcjum firm Tradeco, Idinsa and Corey oraz VSL México. Szacunkowy koszt budowy: 170 mln USD.

 

Źródło: inzynieria.com

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.