PTB Nickel rozbuduje poznański zakład GlaxoSmithKline

27.07.2010

Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane Nickel wygrało przetarg na rozbudowę poznańskiej fabryki firmy GlaxoSmithKline. Rozpoczęła się modernizacja tej części zakładu, w której wytwarzane są kapsułki miękkie.

Poznańska fabryka GlaxoSmithKline (GSK) to jeden z najnowocześniejszych zakładów produkcji leków w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Jedną z jej części stanowi wydział produkcji kapsułek miękkich, dzięki któremu GSK stała się wiodącym producentem leków w tej postaci w kraju. W ubiegłym roku spółka ogłosiła przetarg na jego dalszą rozbudowę. Planowana inwestycja umożliwi produkcję nowego preparatu kapsułkowego – kapsułki żelatynowej miękkiej.

Modernizacja, która będzie polegała na przebudowie wnętrza budynku produkcyjnego, powiększeniu kubatury, przebudowie sieci uzbrojenia terenu i układu dróg wewnętrznych oraz budowie dodatkowych obiektów pomocniczych i instalacji technologicznych, rozpoczęła się w trzeciej dekadzie lipcabr. i będzie kosztować ponad 20 mln zł. Generalnym wykonawcą inwestycji zostało wybrane Przedsiębiorstwo Techniczno-Budowlane Nickel, które złożyło najlepszą ofertę spośród sześciu firm biorących udział w przetargu. Gotowy obiekt ma zostać oddany do użytkowania w drugim kwartale 2011 r.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.