Perspective – Wille Miejskie – nowe osiedle we Wrocławiu

01.04.2020

Kameralny kompleks mieszkaniowy Perspective – Wille Miejskie na wrocławskich Kowalach zrealizuje Bouygues Immobilier Polska. Powstaną tu niskie wielorodzinne domy, a centrum osiedla będzie wyznaczać stary dąb.

 

Fot. Bouygues Immobilier

 

Osiedle Perspective – Wille Miejskie to już siódma inwestycja polskiego oddziału dewelopera Bouygues Immobilier we Wrocławiu. Powstanie ono przy ul. Kwidzyńskiej 23 na Kowalach. Utworzy je 13 niewielkich domów wielorodzinnych, 3-kondygnacyjnych. W każdym będzie od 12 do 16 mieszkań o powierzchni od 28 do 85 m² i liczbie pokoi od 1 do 4, z aneksami kuchennymi. W sumie powstanie tu 169 mieszkań, a wszystkie będą miały balkony lub ogródki. Kameralna zabudowa dobrze wkomponuje się w otoczenie domów jednorodzinnych znajdujących się w tej części Wrocławia

Osiedle będzie ogrodzone i monitorowane. Na jego terenie usytuowany będzie plac zabaw, plac rekreacyjny oraz hala garażowa na 171 miejsc postojowych. W halach zaprojektowano również komórki lokatorskie i pomieszczenia na rowery.

 

Fot. Bouygues Immobilier

 

Budynki Perspective – Wille Miejskie zlokalizowane zostaną wzdłuż alei obsadzonej zielenią, która będzie się ciągnąć przez cały kompleks. Jej charakterystycznym i centralnym punktem będzie stary dąb, wokół którego powstanie oświetlony skwer jako miejsce spotkań i relaksu – osiedlowe patio. To właśnie ten ponadstuletni dąb zainspirował architektów do zaprojektowania zielonej alei. Stylizowany i zgeometryzowany kształt dębowego liścia stał się motywem przewodnim i ozdobnym osiedla, pojawiającym się zarówno na jego ogrodzeniu, balustradach balkonów, przesłonach przy wejściach do budynków, jak i w częściach wspólnych. W celu nadania elegancji elewacjom budynków przewidziano użycie minimalistycznych rozwiązań z zastosowaniem wysokiej jakości materiałów, takich jak ozdobne płytki ceramiczne. Za architekturę kompleksu odpowiada wrocławska pracownia Group-Arch.

Osiedle zaprojektowano w technologii BIM, pozwalającej uzyskać jego wirtualny model. Wykorzystanie tej technologii pozwala na bardziej szczegółowe i lepsze zaprojektowanie obiektów oraz już na wczesnym etapie realizacji projektu znacznie zmniejsza ryzyko wystąpienia ewentualnych błędów.

Nowy kompleks mieszkaniowy będzie bardzo dobrze skomunikowany z innymi częściami miasta dzięki tramwajom i pobliskiej obwodnicy.

Zakończenie budowy zaplanowano na drugi kwartał 2022 r.

 

Czytaj także: Cerisier Résidence w Poznaniu – wmurowanie kamienia węgielnego

Realizacja Zajezdni Wrocław na Nadodrzu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in