Palio Office Park z nową koncepcją

18.03.2020

Palio Office Park w Gdańsku ma nowy plan zabudowy inwestycji. Kompleks biurowy będzie otaczała zieleń i woda.

 

 

Już w ubiegłym roku realizację tego wieloetapowego zespołu biurowego na terenie Stoczni Gdańskiej rozpoczął deweloper Cavatina Holding.

Palio Office Park będzie nowoczesnym kompleksem biurowo-usługowym, składającym się z 8 budynków o łącznej powierzchni blisko 90 000 m². Najwyższy będzie miał 8 kondygnacji naziemnych, a najniższy – 3. Aby wyeksponować historyczne obiekty stoczni, architekci Cavatina Holding zaprojektowali płynne przejście między wysokościami nowych budynków poprzez tarasowy układ zielonych balkonów. Na dachach zaplanowano zieleń ekstensywną oraz zielone strefy relaksu i rekreacji.

– Celem zespołu projektowego Palio Office Park było stworzenie nowoczesnej, zaawansowanej technologicznie przestrzeni do pracy, z zachowaniem szacunku dla historii i uprzedniej funkcji obecnych terenów budowy, a wcześniej Stoczni Gdańskiej. Stąd też decyzja o odtworzeniu pierwotnego układu drogowego, w tym ulicy Malarzy i nawiązanie do stoczniowego układu urbanistycznego. W fasadach wszystkich budynków zaprojektowaliśmy płyty kompozytowe w rudym kolorze, przypominające blachę, co doskonale koresponduje z poprzemysłowym charakterem Młodego Miasta. Przed ścianami frontowymi dwóch biurowców pojawią się natomiast wodne lustra ciągnące się prawie na całą długości elewacji. Jest to nie tylko bardzo efektowny zabieg estetyczny, ale też przypomnienie o największym atucie Gdańska, czyli bliskości morza i portowych tradycjach Trójmiasta – podkreśla architekt prowadzący, Michał Koterba, Dział Projektowania Inwestycji, Cavatina Holding.

 

 

W kompleksie zlokalizowane zostaną lokale gastronomiczne i usługowe, w tym kantyna, przedszkole, placówka medyczna, kawiarnia, sklep spożywczy.

W Palio Office Park będzie wdrożony system „Integral” – narzędzie technologiczne do zarządzania biurem, m.in. zapewni dostęp do kompleksowych oraz spersonalizowanych planów przestrzeni i rejestracji w recepcji, zarządzanie salami konferencyjnymi oraz miejscami parkingowymi.

Inwestycja jest dobrze zlokalizowana – znajduje się przy jednej z głównych ulic Jana z Kolna.

I etap inwestycji – budynek A o powierzchni ponad 16 000 m² i 8 kondygnacjach naziemnych jest już w budowie. Będzie tu ponad 270 miejsc parkingowych oraz znajdą się miejsca postojowe dla rowerów. Obiekt będzie spełniał wymogi certyfikacji BREEAM na poziomie Excellent, co umożliwi wykorzystanie energooszczędnych i ekologicznych rozwiązań. Będzie się także ubiegał się o certyfikat WELL.

 

Przeczytaj też: Global Office Park w Katowicach z pozwoleniem na budowę

Biurowiec Carbon Tower we Wrocławiu

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.