Otwarto nowy budynek ASP w Warszawie

10.10.2014

8 października odbyła się uroczystość otwarcia nowego budynku Akademii SztukPięknych w Warszawie przy Wybrzeżu Kościuszkowskim 37/39.

W wydarzeniu zwieńczającym budowę obiektu uczestniczyło wielu znamienitych gości, w tym m.in. Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski oraz Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego Małgorzata Omilanowska.

Inwestycja została zrealizowana w ramach projektu pn.: „Budowa nowego budynku oraz rozbudowa istniejącego budynku Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie”, współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko oraz Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Umowę o dofinansowanie realizacji projektu podpisano w lipcu 2010 r.

 

 

Projekt powstał w warszawskiej pracowni architektonicznej – JEMS Architekci. Nowy budynek w części frontowej liczy pięć kondygnacji, zaś w głębi działki jest wyższy – ponad główny korpus wystaje bryła auli. Obiekt łączy się z zabytkowym gmachem na całej wysokości w zachodniej części działki, jak również poprzez hall na niskim parterze. Pomiędzy nowym i starym budynkiem zaprojektowano dziedziniec, który rozszerzając się w stronę ulicy umożliwia ekspozycję północnej fasady już istniejącego, zabytkowego gmachu. Dziedziniec stanowi przestrzeń półpubliczną, o funkcjach ekspozycyjnych. Odbywać się będą na nim między innymi wystawy studentów uczelni.

 

 

W nowym kompleksie budynków zlokalizowanym w pobliżu skrzyżowania z ulicą Tamka uczyć się będą studenci Wydziału Rzeźby, Wydziału Scenografii i Wydziału Zarządzania Kulturą Wizualną. W rozbudowanym istniejącym budynku mieści się również Wydział Konserwacji i Restauracji Dzieł Sztuki oraz Międzyuczelniany Instytut Konserwacji.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Warning: Use of undefined constant WEBSITE_URL - assumed 'WEBSITE_URL' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /wp-content/themes/inzynierbudownictwa/footer.php on line 462
WEBSITE_URL/polityka-prywatnosci" target="_blank">Polityce Prywatności
.