Osiedle SKY HOUSE w Lublinie

14.03.2013

SKY HOUSE to dziewięciokondygnacyjny budynek, który powstaje na Porębie, dzielnicy Lublina.

SKY HOUSE usytuowano przy skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Granitowej. Nowa inwestycja łączy w sobie zarówno ekologiczne rozwiązania jak i dbałość o architekturę.W projekcie przewidziano wiele ciekawych zastosowań m.in. logotermy,czyli urządzenia do decentralnego przygotowania ciepłej wody użytkowej i regulacji temperatury powietrza w pomieszczeniu, windy odzyskujące energię podczas zjazdu, instalacje solarną zasilającą oświetlenie klatek schodowych czy specjalne latarnie, które same magazynują energię słoneczną. Ponadto cały obiekt oświetlany będzie za pomocą żarówek LED.

 

 

Inwestycję wyróżnia również wysoki standard wykończenia. Na parterze przewidziano szyby antywłamaniowe, tłumiące hałas. Klatki schodowe wykończone zostaną z drewna i kamienia, elewacja pokryta będzie szkłem i stalą nierdzewną. Bilans powierzchni zielonych zostanie powiększony dzięki zastosowaniu krat trawnikowych na terenie parkingu naziemnego.

Budynek liczy 9 kondygnacji naziemnych, w których znajdzie się 75 mieszkań o metrażach od 34 do 122 m2. Windy skomunikują poszczególne kondygnacje z podziemną halą garażową, gdzie przewidziano 25 miejsc postojowych oraz komórki lokatorskie przynależne do każdego mieszkania.

Deweloper: WIKANA S.A.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in