Oprogramowanie dla budownictwa z firmy INTERsoft – Konstrukcje Budowlane

21.09.2007

Konstruktor jest systemem wspomagającym pracę projektanta konstrukcji. Program jest obecny na rynku od 2000r. Systematycznie modyfikowany oraz poszerzany o coraz to nowe moduły stał się najczęściej wykorzystywanym programem komputerowym przez polskich konstruktorów budowlanych.

Konstruktor jest prekursorem innowacyjnej idei programu zbudowanego ze współpracujących ze sobą modułów, które jednocześnie mogą działać niezależnie od siebie. Pozwala to użytkownikowi na racjonalny wybór i zakup poszczególnych modułów w zależności od aktualnych potrzeb. Duże środki inwestowane przez INTERsoft w rozwój własnego, autorskiego programu procentują jego błyskawicznym rozwojem. Przyrost tylko w tym roku sześciu modułów, daje gwarancję, iż w krótkim czasie Konstruktor obejmie całość zagadnień budowlanych, również tych najbardziej specjalistycznych.Nabywając program Konstruktor otrzymujecie Państwo markowy produkt z najwyższej półki, rozbudowany, nowoczesny, zaawansowany technicznie, a jednocześnie prosty i intuicyjny w obsłudze. Zakup Konstruktora to nie tylko dobry „zakup na dziś”, ale także inwestycja w przyszłość. Wzrasta nie tylko liczba modułów ale również podnosi się ich jakość.
Na dzień dzisiejszy program Konstruktor tworzą następujące moduły:MODUŁ ZARZĄDZAJĄCY + OBCIĄŻENIA; RAMA 2D; BELKA ŻELBETOWA; DXF – BELKA ŻELBETOWA; SŁUP ŻELBETOWY; DXF-SŁUP ŻELBETOWY; SCHODY PŁYTOWE; DXF-SCHODY PŁYTOWE; ŚCIANA PŁYTOWA; DXF-ŚCIANA PŁYTOWA; FUNDAMENTY BEZPOŚREDNIE; DXF-FUNDAMENTY BEZPOŚREDNIE; PROFILE STALOWE; BELKA STALOWA; SŁUP STALOWY; BLACHOWNICA  STALOWA; PŁATEW STALOWA; POŁĄCZENIA DOCZOŁOWE; DXF-POŁĄCZENIA DOCZOŁOWE; ZAKOTWIENIE SŁUPÓW STALOWYCH; KONSTRUKCJE MUROWE; WIĄZARY DREWNIANE; PRZENIKANIE CIEPŁA; ZAPOTRZEBOWANIE NA CIEPŁO I TERMOMODERNIZACJA BUDYNKÓW; GRUPA FUNDAMENTÓW; PALE; STATECZNOŚĆ SKARP I ZBOCZY; ŚCIANKI SZCZELNE
R3D3-Rama 3DR3D3 to program do analizy statycznej dowolnie obciążonych, trójwymiarowych układów prętowych, o dowolnej geometrii i dowolnych warunkach podparcia układu. Aplikacja zawiera pełną analizę statyczną z automatyczną kombinatoryką grup obciążeń i budową obwiedni sił wewnętrznych i reakcji oraz naprężeń. Bogate doświadczenie w tworzeniu programów inżynierskich dla konstruktorów oraz długoletnia praktyka w dziedzinie wizualizacji oraz grafiki 3D w aplikacjach CAD, dała efekt w postaci programu z unikalnym systemem zadawania danych w konstrukcjach przestrzennych połączonym z dostosowanymi do potrzeb projektanta rzetelnymi wynikami. Głównym założeniem programu jest możliwość wygodnego, graficznego wprowadzania danych, dlatego jest ono niezwykle proste i intuicyjne – geometrię układu możemy zdefiniować używając wyłącznie myszki. Nie jest zatem konieczne wprowadzanie danych z klawiatury, ale i ten sposób wprowadzania jest dostępny.
Wybór programu R3D3 jest wyborem najnowocześniejszego systemu CAE dostępnego na rynku. Już po pierwszych minutach pracy z R3D3 odnosi się wrażenie, że radzimy sobie z programem bardzo dobrze i wydaje nam się, że załączenie przez producenta podręcznika obsługi nie było konieczne, a dzięki trójwymiarowej wizualizacji wraz animacją mamy pełną kontrolę nad modelowaniem konstrukcji i zadawaniem obciążeń, redukując do minimum możliwość popełnienia błędu.
PlatoPlaTo jest kompleksowym programem służącym do analizy statycznej i wymiarowania żelbetowych układów płytowych. Tworzenie układu konstrukcyjnego odbywa się metodą pozycyjną na graficznie interaktywnej powierzchni. Niewątpliwie zaletą jest możliwość wprowadzania dowolnej geometrii płyt. Należy dodać, iż dowolność dotyczy również grubości płyty, która może być stała bądź zmienna w sposób skokowy lub liniowy. PlaTo umożliwia również całkowitą swobodę w kształtowaniu otworów w płycie. Podczas definiowania geometrii płyty istnieje możliwość skorzystania z gotowych folii podkładowych wykonanych w dowolnym programie typu CAD zapisanych w formacie DXF. W wersji czwartej PlaTo otrzymało m.in. nowy interfejs umożliwiający jeszcze szybsze wprowadzanie danych oraz zoptymalizowane algorytmy obliczeniowe umożliwiające szybsze wykonywanie obliczeń. W nowej wersji program wykonuje obliczenia dynamiczne dla płyt określając kolejne postacie drgań własnych i odpowiadające im częstości drgań własnych.W dziedzinie analiz żelbetowych układów PlaTo wyróżnia się szybkością definiowania danych, precyzyjnością obliczeń, dowolnością w zakresie geometrii płyt, nowoczesnym interfejsem, a także niską ceną.
ITI – Interaktywne Tablice InżynierskieInteraktywne Tablice Inżynierskie – to podręczne kompendium wiedzy, zawierające narzędzia niezbędne w pracy inżyniera, ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb branży budowlanej. Program zaprojektowany został jako zestaw mniejszych i większych modułów podzielonych na grupy tematyczne. W aplikacji zastosowano najnowocześniejsze technologie informatyczne firmy Microsoft pozwalające na pracę z programem bez jakiegokolwiek szkolenia i wyjątkowy w tego typu aplikacjach interfejs graficzny. W skład tablic będą wchodzić zarówno niewielkie aplikacje odpowiadające zbiorom tabel w różnych źródłach książkowych, najnowszych normach itp, oraz proste programy liczące z różnych dziedzin wiedzy inżynierskiej. Docelowo tablice zawierać będą setki modułów z różnych branż i zakresów (kilkanaście lub kilkadziesiąt nowych modułów w każdym kolejnym roku).
INTERsoft-IntelliCADFunkcjonalny, wielodokumentowy program graficzny wspomagający projektowanie 2D i 3D. Ze względu na swą filozofię działania oraz ten sam format zapisu danych (DWG) do złudzenia przypomina program AutoCad. Program jest dostępny w trzech odmianach (Premium, Professional, Professional+), umożliwiając Klientom, zgodnie z zasadami INTERsoft, dopasowanie go do własnych potrzeb i aktualnych zadań projektowych.INTERsoft-IntelliCAD to program o najwyższej jakości i funkcjonalności pod względem możliwości i sposobu działania: rysowanie 2D: linii, polilinii, krzywych, łuków, kół, elips, wielokątów, bryły, itp. wraz z ich pełną modyfikacją; podstawowe narzędzia do modelowania 3D: prostopadłościany, ostrosłupy, stożki, walce, sfery, itp., zapewniając także tworzenie powierzchni obrotowych, prostokreślnych, wyciąganych z kształtu zdefiniowanego linią, łukiem, kołem lub polilinią.Stosowanie siatki pomocniczej oraz funkcji rysowania ortogonalnego pozwala na precyzyjne rysowanie elementów. INTERsoft-IntelliCAD oferuje bardzo przydatną funkcję automatycznego rozpoznawania punktów zaczepienia (bazowych). Wykorzystując te punkty, można precyzyjnie rysować i edytować wybrane elementy. Poruszanie się po projektach ich wizualizacja możliwa jest dzięki wszystkim trybom zoom, regeneracji i panoramowaniu rysunku oraz dynamicznemu obrotowi obiektów 3D. Dodatkowo funkcje napraw i sprawdź uszkodzone rysunki zwiększa pewność i komfort pracy. Program umożliwia także wprowadzanie i definiowanie biblioteki symboli, bloków, tekstów prostych i złożonych (czcionki SHX i True Type), wymiarowanie z możliwością definiowania stylów.INTERsoft rozszerzając funkcjonalność programu i dopasowując go do potrzeb polskiego rynku, może Państwu zaproponować wbudowaną przez siebie funkcję importu plików w formacie MBA. Pozwala to na czytanie szczegółowych rzutów i przekrojów z programu ArCon.
StalCAD – nakładka do IntelliCADaPrzeznaczony jest do wsparcia projektanta przy opracowywaniu rysunków wykonawczych w konstrukcjach stalowych. Zakres pracy programu obejmuje wprowadzanie do rysunku gotowych elementów takich jak: przekroje spawane i walcowane, przekroje zdefiniowane przez użytkownika, widoki profili pojedynczych i załamanych, opisy elementów stalowych i łączników, układy śrub i nitów wraz z otworowaniem pod łączniki, wstawianie opisów dowolnych typów spoin oraz półautomatyczne wykonanie i wstawianie wykazu stali profilowej.
ŻelbetCAD – nakładka do IntelliCADaPrzeznaczony jest do wsparcia projektanta przy opracowywaniu rysunków wykonawczych w konstrukcjach żelbetowych. Umożliwia wprowadzanie do rysunku: prętów zbrojeniowych (widoki, rzuty, przekroje), opisów zbrojenia, wymiarowania zbrojenia, a także automatyczne tworzenie wykazu stali zbrojeniowej. Program posiada możliwość wygenerowania płaskich, pionowych lub poziomych rzutów prętów wprowadzonych do rysunku wraz z funkcją ustawiania ich w szeregu. Istnieje również możliwość wprowadzania gotowych rozkładów przekrojów prętów z uwzględnieniem otulenia i przypisaniem do przekroju pręta jego numeru, średnicy, stali, ilości i rozstawu w szeregu.
InstalCAD – nakładka do IntelliCADaInstalCAD jest nakładką na platformie IntelliCADa lub duoCADa, wspomagającą rysowanie schematów, rzutów, rozwinięć i aksonometrii instalacji sanitarnych. Przeznaczony jest do tworzenia instalacji gazowych, centralnego ogrzewania, wodno-kanalizacyjnych i  parowych. Dzięki ogromnej bazie armatury, urządzeń i rurociągów, jest przydatnym narzędziem dla każdego projektanta. W celu przyspieszenia prac projektowych InstalCAD posiada inteligentne połączenie z wbudowanym programem do kosztorysowania Ceninwest. Pozwala to na jednoczesne tworzenie projektu technicznego i kosztorysu. Każdy wstawiany element ma przypisane parametry techniczne, a także generator ceny RMS.  Dzięki temu w szybki sposób możemy stworzyć dokumentację zarówno dla elektryka jak i kosztorysanta.
 
INTERSOFT

90-057 Łódźul. Sienkiewicza 85/87tel. +48 42 6891111 fax +48 42 6891100 biuro@intersoft.plhttp://www.intersoft.pl/
 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in