Nowe okucie uchylno-przesuwne firmy Winkhaus pozwala na konstruowanie wielkopowierzchniowych skrzydeł okiennych, dostosowanie do różnego typu profili, a także prosty i wygodny sposób obsługi.
Okucie uchylno-przesuwne duoPort SK, nowość w ofercie firmy Winkhaus, umożliwia konstruowanie okien o wysokości skrzydła nawet 2,7 metra, szerokości do 2 m oraz ciężarze do 200 kg, dzięki czemu możemy pozwolić sobie na większe przeszklenia oddzielające salon od ogrodu. Co istotne – nawet tak potężne i ciężkie konstrukcje są niezwykle bezpieczne i stabilne za sprawą innowacyjnego mechanizmu okucia. Ze względu na parametr odstawienia skrzydła okucie duoPort SK może być stosowane do profili wielokomorowych o wysokim poziomie termoizolacyjności. Okno z okuciem uchylno-przesuwnym nie ogranicza przestrzeni w domu.
Okucie duoPort SK, dostępne jest w dwóch wariantach, które różnią się sposobem otwierania. Pierwszy z nich to SK-S ze standardową klamką i sterowaniem ręcznym. Wariant SK-Z posiada natomiast funkcję sterowania w klamce, która ułatwia uchylanie, przesuwanie i zamykanie nawet bardzo ciężkich skrzydeł tarasowych. Współpracujący z klamką system zatrzaskowy powoduje płynne przechodzenie skrzydła z pozycji przesuwnej do uchylnej, a wbudowana funkcja automatycznego uchyłu ułatwia uchylanie i zamykanie zwłaszcza dużych okien. Dodatkowo do wyboru trzy klasy wagowe: do skrzydeł lekkich, ciężkich i bardzo ciężkich. Okucie duoPort ma zabezpieczenia, jak np. blokada błędnej obsługi czy blokada zatrzaśnięcia skrzydła, uniemożliwiająca niekontrolowane zamknięcie drzwi, gdy przebywamy na tarasie. Zwiększenie o 20% średnicy rolek jezdnych sprawiło, że skrzydła okienne przesuwają się lekko i bezszelestnie, zintegrowane szczotki czyszczące szyny jezdne zapewniają z kolei płynne działanie okucia przez długie lata.
W podstawowym wariancie okucie wyposażone zostało w trzpienie ryglujące w kształcie grzybków. Dzięki modułowej budowie, poziom zabezpieczenia antywłamaniowego możemy regulować poprzez wymianę odpowiedniej liczby zaczepów standardowych na antywłamaniowe. Odporność okucia na włamanie udokumentowana jest badaniami przeprowadzonymi przez Instytut Techniki Okiennej w Rosenheim.