Okno oddymiające

07.04.2008

Okno oddymiające WRA 518 firmy Roto spełnia wymagania wprowadzonej we wrześniu 2006 europejskiej normy EN 12101-2, wyznaczającej nowe standardy w dziedzinie techniki.

Wymogi dla niezawodności i funkcjonowania okna dachowego w połączeniu z systemem RWA zostały znacznie podniesione i rozszerzone. Wg nowej normy badanie bezpieczeństwa funkcjonowania okien dachowych WRA to sprawdzanie: efektywności aerodynamicznej, warunków niezawodności, otwierania pod obciążeniem, działania w niskiej temperaturze, działania pod obciążeniem – naporem wiatru oraz odporności na wysoką temperaturę. W czasie pożaru okno otwierane jest automatycznie przez siłownik łańcuszkowy. Zawiasy umiejscowione są w dolej części skrzydła – w rezultacie otwarcia powstaje  optymalny przewód spalinowy i następuje zasysanie dymu z pomieszczenia. Rozwiązanie to działa na zasadzie komina, inaczej niż w przypadku innych dostępnych na rynku okien.
Okno oddymiające Roto WRA 518 jest wyposażone w folię paroizolacyjną, blok termoizolacyjny (WD), fabrycznie przykręcone kątowniki montażowe, bezpieczną szybę wewnętrzną (klejona VSG – zapewnia ochronę przed skaleczeniem w razie rozbicia), elektryczną, regulowaną funkcję przewietrzania oraz możliwość regulacji pomontażowej skrzydła. Stylistyka odpowiada serii okien 43/73 wraz z ofertą akcesoriów. Dostępne jest w wersji z drewna lub PVC.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.