Obradowało Prezydium KR PIIB

22.06.2018

13 czerwca br. odbyło się w Warszawie posiedzenie Prezydium Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa.

Obrady prowadził Andrzej R. Dobrucki, prezes Krajowej Rady PIIB. W czasie posiedzenia zebrani zapoznali się z informacją o przygotowaniach merytorycznych i organizacyjnych związanych z XVII Krajowym Zjazdem Sprawozdawczo-Wyborczym PIIB, którą przedstawiła Danuta Gawęcka, sekretarz Krajowej Rady PIIB. Stwierdziła, że wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem przyjętym przez Krajową Radę PIIB.

Zbigniew Kledyński, wiceprezes KR PIIB, omówił projekt programu działania Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa na kadencję 2018–2022. Po wymianie opinii projekt został przyjęty i zaakceptowany do przedstawienia delegatom na XVII Krajowym Zjeździe PIIB.

 

 

O zamierzeniach i działaniach dotyczących public relations przed XVII Krajowym Zjazdem Sprawozdawczo-Wyborczym PIIB, który odbędzie się 29–30 czerwca br., mówiła Urszula Kieller-Zawisza, rzecznik prasowy PIIB. Później D. Gawęcka zreferowała stan bieżących prac związanych z przebudową i modernizacją budynku przeznaczonego na siedzibę PIIB przy ul. Kujawskiej 1 w Warszawie.

Zbigniew Kledyński przedstawił także prace zespołu doradczego do przygotowania założeń reformy procesu inwestycyjno-budowlanego oraz systemu planowania i zagospodarowania przestrzennego, który został powołany przez Ministra Inwestycji i Rozwoju. Do udziału w pracach tego zespołu zostali powołani Andrzej Falkowski i Zbigniew Kledyński.

Głównym zadaniem zespołu będzie wsparcie Ministra Inwestycji i Rozwoju w zakresie opracowania reformy procesu inwestycyjno-budowlanego, w sposób szczególny obejmującej zmianę ustawy o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym oraz zmianę ustawy Prawo budowlane. Dodatkowym celem, wynikającym z eksperckiego charakteru zespołu, będzie przedstawianie stanowiska do uwag zgłaszanych w toku prowadzonych prac legislacyjnych, uwzględniających wyniki prac zespołu.

Efektem prac ma być opracowanie zmian legislacyjnych, które spowodują uproszczenie, skrócenie oraz zmniejszenie represyjności procesu inwestycyjno-budowlanego oraz poprawią funkcjonowanie systemu planowania i zagospodarowania przestrzennego poprzez wprowadzenie nowych mechanizmów prorozwojowych i przyjaznych inwestorowi, jednocześnie chroniących konstytucyjne prawa innych uczestników tych procesów.

 

Urszula Kieller-Zawisza

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in