Nowy prezes zarządu SigmaKalon Deco Polska

13.11.2007

Z dniem 24 września 2007 nastąpiła zmiana na stanowisku Prezesa Zarządu SigmaKalon Deco Polska. Obecnie funkcję tę pełni Sławomir Lis.

Sławomir Lis przez ponad 13 lat pełnił funkcje zarządcze w różnych spółkach. Przez ostatnie cztery lata był związany z Warta Glass Group, gdzie jako Prezes Zarządu i jednocześnie Dyrektor Zarządzający przeprowadził istotne dla funkcjonowania Spółki zmiany. Pod jego kierownictwem ta mała, lokalna, wymagająca doinwestowania i zmiany kultury organizacyjnej firma rozwinęła się w jedną z trzech największych grup kapitałowych, działających na polskim rynku opakowań szklanych. Wcześniej Lis piastował stanowiska zarządcze w takich firmach jak: Euroverlux Ltd. Gniezno, niemieckiej firmie G+J Gruner + Jahr, Frąckowiak i Partnerzy (poznańska grupa konsultingowa), Oficyna Wydawnicza Torpress. Pracował również dla Egon Zehnder International Ltd., jako Konsultant ds. Zarządzania.
Źródło swoich sukcesów Sławomir Lis upatruje w strategii zarządzania, którą realizuje. Jak sam o sobie mówi „Jestem otwarty na współpracę z ludźmi i wychodzę z założenia, że cele firmy, oraz kierunki działania należy wypracowywać wspólnie. To ludzie, ich praca i zaangażowanie tworzą firmę“.
Sławomir Lis jest absolwentem wydziału filologii angielskiej Uniwersytetu Poznańskiego. Wykształcenie pogłębił studiami MBA w INSEAD, Fontainebleau we Francji. Płynnie posługuje się językiem angielskim, a dodatkowo również francuskim, niemieckim i rosyjskim. Uprawia sporty: nurkowanie, żeglarstwo, jazdę na rowerze górskim i rolkach.
Greg Molyneux, dotychczasowy Prezes Zarządu SigmaKalon Deco Polska, z dniem 1 stycznia 2008 roku, po trzech latach obecności w Polsce, obejmie funkcję Dyrektora Zarządzającego Deco Wielka Brytania i Irlandia.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.