Nowy biurowiec Aleja Pokoju 81 powstaje w Krakowie

20.12.2019

Biurowiec Aleja Pokoju 81 będzie usytuowany w krakowskiej dzielnicy Czyżyny. Znajdzie się w nim 8,4 tys. m² nowoczesnej powierzchni biurowo-usługowej.

 

 

Aleja Pokoju 81 to pięciokondygnacyjny budynek klasy A z podziemnym parkingiem. Jego całkowita powierzchnia wyniesie 8400 m², z czego 7600 m² zostanie wynajęte. Na parterze zaprojektowano reprezentacyjne lobby oraz lokale usługowo-handlowe o łącznej powierzchni 800 m². Kondygnacje biurowe to przestrzenie typu open space, z dużym dostępem do światła dziennego. Aleja Pokoju 81 na etapie projektowym uzyskała ocenę „Very Good” w certyfikacji BREEAM.

 

 

Biurowiec wybuduje ATAL Business Center (marka dewelopera ATAL), a projekt architektoniczny przygotowała pracownia Iliard Architecture & Project Management.

– Bryłę budynku stanowią dwa przenikające się prostopadłościany w układzie podłużnym. Prosta forma architektoniczna, modułowe podziały, ciemna kolorystyka aluminiowych płyt elewacyjnych oraz dbałość o detal architektoniczny nadają bryle spójność i elegancję. Teren inwestycji nie jest duży, dlatego maksymalnie zoptymalizowaliśmy rozwiązania projektowe, m.in. wykorzystując różnice terenu, zaproponowaliśmy wyniesiony z gruntu garaż otwarty, wentylowany naturalnie – tłumaczy Wojciech Witek z Iliard Architecture & Project Management.

Oddanie inwestycji do użytkowania zaplanowano na przełom I i II kwartału 2021 r.

 

 

Przeczytaj też: Deweloperzy komercyjni z rekordowym zyskiem

Biurowiec Alpha w Airport City Gdańsk

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.