Nowość: mini pilarka tarczowa Bosch PKS 16 Multi

08.12.2014

Nowa pilarka tarczowa PKS 16 Multi w wersji mini przeznaczona jest do cięcia różnego rodzaju materiałów – zarówno drewna, płytek ceramicznych, szkła, jak i tworzyw sztucznych.

W wyposażeniu standardowym pilarki znajdują się trzy tarcze pilarskie: diamentowa (np. do płytek ceramicznych), do drewna oraz innowacyjna tarcza „multi material”, która sprawdzi się w przypadku pracy z różnego rodzaju materiałami. Warto również zwrócić uwagę na możliwość opuszczania tarcz, co pozwala na precyzyjne cięcia wgłębne – w szczególnie łatwy i bezpieczny sposób. Użytkownik może ustawić głębokość cięcia z dokładnością co do milimetra (1-16 mm).

Narzędzie wyposażone jest w system Cut Control, który zapewnia dokładność cięcia oraz łatwe prowadzenie narzędzia wzdłuż linii cięcia. Dzięki przezroczystej, rozkładanej przedłużce z zaznaczoną linią cięcia i oznaczeniem kątów 45 i 90 stopni na podstawie, użytkownik może precyzyjnie przyłożyć pilarkę w dowolnym miejscu, śledzić linię cięcia oraz pewnie prowadzić narzędzie w materiale.

 

 

Urządzenie wyposażono także w blokadę wrzeciona, aby jeszcze bardziej zwiększyć jego bezpieczeństwo i łatwość użytkowania. Blokada zapewnia szybką i łatwą wymianę osprzętu: wystarczy odblokować podstawę, nacisnąć przycisk blokady wrzeciona, odkręcić śrubę, wymienić tarczę, przykręcić ponownie śrubę, zablokować podstawę, i już można przystąpić do dalszej pracy.

Użytkownik nowej pilarki doceni z pewnością także wyposażenie PKS 16 Multi w praktyczną przystawkę do odsysania pyłu, którą można przyłączyć do odkurzacza. Dzięki temu po zakończonej pracy pilarka, a także miejsce pracy będą wyjątkowo czyste.

 

 

Nowa pilarka pracuje z precyzją charakterystyczną dla zwykłej pilarki tarczowej, ale jest od niej znacznie mniejsza i lżejsza, co zwiększa wygodę użytkowania narzędzia. Dzięki zwartej budowie i praktycznej rękojeści zamkniętej obsługa pilarki PKS 16 Multi jest bardzo łatwa i to nawet jedną ręką. Specjalna konstrukcja podstawy i umieszczona na zewnątrz tarcza pilarska powodują, iż nietypowe wyzwania, takie jak cięcie tuż przy krawędzi, nie stanowią żadnego problemu.

Akcesoria do pilarki są dostępne w ofercie osprzętu dodatkowego Bosch.

 

Dane techniczne PKS 16 Multi:

Moc: 400 W

Prędkość obrotowa bez obciążenia: 6400 min-1

Maks. głębokość cięcia w drewnie: 16 mm

Średnica tarcz: 65 mm

Średnica otworu tarczy: 15 mm

Waga: 1,9 kg

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.