Nowe wymienniki stojące Delfin

30.09.2010

Nowy produkt w hurtowniach Grupy SBS – stojące wymienniki Delfin przeznaczone do podgrzewania i przechowywania ciepłej wody użytkowej. Dedykowane są współpracy ze wszystkimi rodzajami kotłów centralnego ogrzewania, z siecią c.o. lub z kolektorami słonecznymi.

Wymienniki stojące Delfin przeznaczone są do podgrzewania i przechowywania ciepłej wody użytkowej na potrzeby mieszkań, domów oraz innych budynków wyposażonych w niskotemperaturowe kotły wodne dowolnego typu.

Wymienniki Delfin produkowane są w dwóch wariantach konstrukcyjnych – z jedną wężownicą – o pojemności 150 lub 220 litrów, lub z dwiema wężownicami – o pojemności 250 lub 300 litrów. Wymienniki mogą współpracować z każdym rodzajem kotłów centralnego ogrzewania, a także z siecią c.o. lub z kolektorami słonecznymi. Jest to ekonomiczne i wydajne rozwiązanie, dzięki któremu ciepła woda jest tania i zawsze dostępna. Opcjonalnie przewidziana jest również możliwość zamontowania grzałki elektrycznej. Wymienniki o pojemności 220, 250 i 300 litrów przystosowane są do instalacji  w pomieszczeniach o utrudnionym dostępie (bez problemu można wnieść je do pomieszczeń z otworem drzwiowym o szerokości już od 70 cm).

 

 

Wśród nowości znajdują się również wymienniki Delfin dedykowane do współpracy z systemami solarnymi. Dwie niezależne wężownice spiralne zamontowane w  tych wymiennikach umożliwiają przyłączenie dwóch źródeł zasilania o odmiennych czynnikach grzewczych, takich jak np. niskotemperaturowy kocioł wodny c.o. oraz kolektory słoneczne z czynnikiem grzewczym na bazie glikolu.

Zbiorniki ciśnieniowe w wymiennikach Delfin wykonane są z blachy stalowej pokrytej wewnątrz warstwą specjalnej, wysokotemperaturowej emalii ceramicznej, która tworząc szklistą powłokę chroni je przed korozją i zapewnia czystą, zdrową wodę. Dodatkowym zabezpieczeniem antykorozyjnym zbiorników jest anoda magnezowa– mówi Grzegorz Zuchmański z Grupy SBS – Zapewnia to wymiennikom długą żywotność oraz bezawaryjne funkcjonowanie. Skuteczna izolacja z pianki polistyrenowej o grubości 70 lub 100 mm zwiększa ekonomiczność eksploatacji, a płaszcz z blachy  lub z tkaniny typu skay zapewnia estetyczny wygląd.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.