Nowe pustaki Porotherm

18.05.2011

Firma Wienerberger wprowadziła do swojej oferty pustaki Porotherm EKO+, które wyróżniają się bardzo dobrym współczynnikiem przenikania ciepła wśród cegieł Porotherm. Mają zastosowanie przy budowie domów energooszczędnych i zapewniają dobrą izolację termiczną.

Współczynnik przenikania ciepła jest jednym z podstawowych parametrów określających właściwości cieplne ścian naszego domu. Im niższa wartość współczynnika, tym lepsze są właściwości termoizolacyjne przegród, a tym samym cegieł służących do ich wykonania. W przypadku pustaków Porotherm EKO+ współczynnik wynosi U(max) = 0,23 W/m2K. Jest to najcieplejsze rozwiązanie z oferty Porotherm, z którego można wykonać ściany jednowarstwowe, czyli ściany bez warstwy dodatkowego ocieplenia, co znacznie obniża całkowite koszty budowy domu. Pozwala tym samym na uniknięcie późniejszych renowacji czy wymiany docieplenia, którego po prostu nie ma. Wykorzystanie naturalnych, ekologicznych surowców do produkcji pustaków oraz poryzacja gliny sprawiają, że ściany jednowarstwowe zbudowane z Porotherm EKO+ pozwalają zachować temperaturę oraz wilgotność powietrza wewnątrz budynku na optymalnym dla mieszkańców poziomie. W efekcie powstaje przyjazny człowiekowi mikroklimat, który wpływa pozytywnie na samopoczucie, a także zdrowie mieszkańców.

W ofercie dostępne są: Porotherm 44 EKO+ DRYFIX, Porotherm 44 EKO+ Profi oraz Porotherm 44 EKO+. Do murowania w systemie Porotherm 44 EKO+ DRYFIX stosuje się zaprawę w piance. Ten najnowszy na świecie system murowania, wprowadzony przez firmę Wienerberger, umożliwia prowadzenie prac w okresie zimowym nawet do temperatury -5°C. Technologia 44 EKO+ Profi ułatwia i przyspiesza budowę ścian o 35% w stosunku do tradycyjnej metody murowania, dzięki specjalnej zaprawie do cienkich spoin Porotherm DBM, dodawanej gratis przy zakupie cegieł. Ostatnie rozwiązanie Porotherm 44 EKO+ jest idealne dla zwolenników tradycyjnej metody murowania. Przy budowie zastosowanie ma termoizolacyjna zaprawa Porotherm TM, która wyróżnia się dobrą izolacyjnością cieplną, wysoką wytrzymałością oraz łatwością przygotowania.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in