Nowe osiedle Zielone Bemowo

16.11.2016

Osiedle Zielone Bemowo to pierwszy w Warszawie projekt węgierskiego dewelopera Cordia.

Architekci zainspirowani Puszczą Kampinoską  stworzyli interesujące osiedle przy ulicy Lazurowej, pomiędzy Górczewską a Batalionów Chłopskich.

Zielone Bemowo to w pierwszym etapie dwa budynki, w których znajdzie się 127 mieszkań. Ich metraż waha się od 33 do 120 m2. Budowa kolejnego etapu, na który złożą się 4 budynki, ruszy w połowie 2017 r.

 

 

Budynki zatopione w parkowej zieleni zostaną oddzielone od ruchu samochodowego: wjazdy na parkingi znajdują się tylko na obrzeżach, zaś samo centrum osiedla jest wolne od ruchu samochodowego. Niewielka ilość naziemnych miejsc parkingowych jest wykonana w formie „zielonych” miejsc, oddających charakter osiedla. Chodniki będą szerokie, wszystkie dojścia do klatek schodowych nie będą miały barier przestrzennych i dostępne będą dla osób z niepełnosprawnością.

Blisko 24 000 m2 powierzchni zostanie przeobrażone w miejski ogród. W pierwszy etapie zostanie posadzone ponad 200 drzew i krzewów. Inspiracja Puszczą Kampinoską objawia się nie tylko w nawiązaniu do lasu sosnowego z domieszką brzóz, ale również w rozrzeźbieniu terenu i różnicach wysokości nawiązujący do pagórków w Kampinosie.

Elementy małej architektury zostały wykonane z naturalnych materiałów, takich jak drewno, kamień czy piasek. W takim stylu zostały utrzymane ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz place zabaw dla dzieci. Inwestor zaplanował na osiedlu dwa place zabaw dla najmłodszych z torem wodnym. Dla dorosłych będzie zainstalowana terenowa siłownia.

Projekt został przygotowany przez Grupę 5 Architekci.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.