Nowe akumulatory litowo-jonowe Compact firmy Bosch

10.05.2013

Firma Bosch wprowadza na rynek kolejne modele nowych akumulatorów litowo-jonowych o pojemnościach 1,5 Ah i 2,0 Ah w wersjach na napięcie 14,4 i 18 V.

Po wprowadzeniu na rynek akumulatorów litowo-jonowych o pojemności 4,0 Ah z technologią CoolPack, firma Bosch prezentuje obecnie nowe akumulatory o mniejszych pojemnościach. W porównaniu z dotychczasowymi modelami 1,5 Ah, akumulatory Compact o pojemności 2,0 Ah gwarantują użytkownikom dłuższy czas pracy o co najmniej 33%. Lepsze parametry pracy zostały uzyskane przede wszystkim dzięki podwyższonej wydajności energetycznej, zdolności do oddawania wyższych prądów w dłuższym czasie i obniżonej rezystancji wewnętrznej. Te cechy wpływają pozytywnie również na wydajność akumulatorów przy pracy w niższych temperaturach.

 

 

Podobnie akumulatory 1,5 Ah – w zestawieniu ze starym modelem 1,3 Ah – charakteryzują się wydłużonym czasem pracy o co najmniej 15%, a czas ładowania został znacznie skrócony. Stosowanie akumulatorów 1,5 Ah zalecane jest do lekkich prac instalacyjnych, np. wymagających trzymania narzędzia nad głową lub do mniej zaawansowanych aplikacji, gdzie ryzyko ewentualnego przegrzewania się jest znacznie ograniczone.

Nowe, poprawione parametry techniczne nie wpływają jednak na ciężar i wygląd nowych akumulatorów – modele 1,5 Ah i 2,0 Ah pozostają wciąż najmniejszymi i najlżejszymi w swojej klasie.

 

Im dłuższy czas pracy akumulatora, tym ważniejsza staje się jego ochrona przed przegrzewaniem się i związanymi z tym przestojami w pracy oraz przedwczesnym starzeniem się lub uszkodzeniem ogniw. Nowy akumulator 2,0 Ah z technologią CoolPack zapewnia skuteczną ochronę ogniw przed przegrzaniem, a także do 100% dłuższą żywotność.

Charakterystycznym elementem budowy akumulatorów CoolPack jest czerwone ożebrowanie chłodzące wykonane ze specjalnego tworzywa sztucznego o wysokiej gęstości (HDPE). Materiał ten bardzo skutecznie przewodzi ciepło, a przy tym jest izolatorem elektrycznym, co zwiększa bezpieczeństwo eksploatacji akumulatorów. Ożebrowanie zwiększa powierzchnię wymiany ciepła, które jest dzięki temu efektywniej odprowadzane na zewnątrz (np. jak w lodówce). To sprawia, że akumulatory CoolPack odznaczają się wydłużoną żywotnością. Ich niezwykła trwałość i żywotność nie oznacza jednak większych rozmiarów czy ciężaru.

 

Akumulatorów o pojemności 1,5 Ah i 2.0 Ah można używać z całą linią profesjonalnych elektronarzędzi akumulatorowych i ładowarek w ramach tej samej kategorii napięcia. Wszystkie wprowadzone w tym roku akumulatory będą dostępne w sprzedaży także jako oddzielne produkty asortymentowe. Ponadto wszystkie akumulatory i ładowarki po wcześniejszym zarejestrowaniu objęte będą wydłużoną, 24-miesięczną gwarancją uwzględniającą także zużycie eksploatacyjne.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.