Nowa wiertarko-wkrętarka Panasonic EY7441

09.12.2015

Wiertarko-wkrętarka EY7441 marki Panasonic jest nowoczesnym, uniwersalnym narzędziem do wykonywania otworów, m.in. w drewnie i metalu.

Urządzenie ma klasyczną budowę w kształcie litery T oraz pistoletowy uchwyt, co czyni pracę wygodniejszą i zapobiega przeciążeniu mięśni fachowca. Natomiast smukły kształt oraz niewielka waga – 1,75 kg wraz z baterią – ułatwi prowadzenie czynności remontowo-budowlanych w trudno dostępnych miejscach oraz nad głową.

 

 

Głównym atutem wiertarko-wkrętarki EY7441 marki Panasonic jest wykorzystanie najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych. Elementy rozbudowanego systemu elektronicznego znajdują się w maszynie, akumulatorach Li-Ion i ładowarkach. W skład funkcji zarządzanych elektronicznie wchodzą: sterowanie obrotami i ich stabilizacja, ochrona silnika przed nadmiernym przeciążeniem i wysoką temperaturą uzwojeń oraz baterii przed nadmiernym rozładowaniem, przeładowaniem i za wysoką temperaturą ogniw. Jeżeli zdarzy się sytuacja, kiedy dojdzie do przeciążenia systemu lub akumulatora, narzędzie wyłączy się, a elektroniczny wyświetlacz zasygnalizuje przeciążenie. Warto wspomnieć, że wiertarko-wkrętarka EY7441, zamiast standardowego wskaźnika poziomu naładowania baterii, ma wskaźnik niskiego poziomu naładowania baterii. Jest to o tyle ważne, że lampka kontrolna na wyświetlaczu zapala się dopiero wtedy, kiedy bateria jest zupełnie rozładowana. Takie specyficzne rozwiązanie pozwala na pełne wykorzystanie zasobów akumulatora i jednocześnie zapobiega przedwczesnemu podłączaniu sprzętu do ładowarki, co z kolei mogłoby skutkować zmniejszeniem jej pojemności oraz skróceniem żywotności. Całkowity czas ładowania akumulatora, wynoszący około 35–40 minut, daje użytkownikowi pewność, że bateria została naładowana do końca.

 

 

Biorąc pod uwagę konstrukcję wiertarko-wkrętarki EY7441 marki Panasonic, z pewnością należy wspomnieć o planetarnej przekładni, której elementy składowe wykonane zostały ze stali najwyższej jakości. Takie rozwiązanie umożliwia zachowanie dużej wytrzymałości i wysokiego momentu obrotowego (siły dokręcania), a jednocześnie małej masy. Często na rynku spotyka się rozwiązania metalowo-plastikowe, jednak Panasonic produkuje przekładnie wyłącznie z metalowymi podzespołami, żeby zagwarantować wieloletnią bezawaryjną eksploatację nawet w ciężkich warunkach pod dużym obciążeniem. Warto nadmienić, że narzędzie ma wysoki „miękki” moment obrotowy, co oznacza bardzo dużą siłę wkręcania przy stosunkowo niewielkiej masie własnej maszyny. Będzie to z pewnością funkcjonalne udogodnienie dla wszystkich, którzy muszą prowadzić długotrwałe prace remontowo-budowlane. Sprzęt marki Panasonic wyróżnia także technologia IP, czyli Intelligent Protection, co sygnalizuje najwyższą wytrzymałość urządzenia na czynniki niszczące, takie jak kurz czy wilgoć. Wmontowana w wiertarko-wkrętarkę dioda LED pozwala na maksymalne doświetlenie miejsca pracy, a za pomocą specjalnego haka można zawiesić sprzęt, którego w danym czasie nie używamy, na pasku u spodni. 13-milimetrowy profesjonalny bezkluczykowy uchwyt wiertarski pozwala z kolei na zmianę osprzętu jedną ręką.

Wiertarko-wkrętarki EY7441 ma 3 lata gwarancji na samą maszynę oraz 2 lata na baterię i ładowarkę. Urządzenie dostępne w ofercie wyłącznego dystrybutora narzędzi Panasonic w Polsce – firmy LŁ.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.