Nowa, profesjonalna kamera termowizyjna FLIR C2

04.03.2015

Firma FLIR Systems wprowadziła FLIR C2, pierwszą w ofercie wielofunkcyjną kamerę termowizyjną w rozmiarze kieszonkowym. Dzięki temu nowemu urządzeniu specjaliści z branży budowlanej mogą wykrywać niewidoczne rozkłady temperatury wskazujące problemy, np. źródła utraty energii, oznaki wad konstrukcyjnych, uszkodzenia instalacji hydraulicznych.

Kompaktowa i płaska konstrukcja sprawiają, że C2 mieści się w kieszeni i można ją w każdej chwili wyciągnąć w celu diagnozowania ukrytych problemów konstrukcyjnych lub lokalizacji potencjalnych kłopotów. Wymiary jej obudowy: 125 × 80 × 24 mm, masa: 130 g.

Działająca w czasie rzeczywistym, opatentowana technologia wzbogacania obrazu, zwana FLIR MSX®, oraz łatwy w obsłudze ekran dotykowy z automatyczną orientacją ekranu pozwalają na uzyskiwanie wyjątkowo szczegółowych zdjęć termowizyjnych, co przyspiesza wykrywanie problematycznych miejsc. Technologia MSX dodaje kluczowe szczegóły (zarejestrowane wbudowaną standardową kamerą działającą w świetle widzialnym) do obrazów termowizyjnych C2. Dzięki temu łatwo na obrazie rozpoznać cyfry, litery, teksturę i inne elementy, zachowując jednocześnie pełną jakość obrazu termowizyjnego.

 

 

C2 z detektorem o wysokiej czułości i rozdzielczością 4800 pikseli rejestruje i wyświetla nieznaczne wahania rozkładu ciepła i minimalnie różnice temperatur, przydatne w zastosowaniach budowlanych. Szeroki kąt widzenia 41° pozwala na uzyskiwanie kadrów obejmujących większą perspektywę obserwacji. C2 jest też wyposażona we wbudowaną lampę roboczą, która doświetla słabo oświetlone obszary, jakie często występują podczas kontroli na placach budów. Dodatkowe oświetlenie pozwala też na robienie jaśniejszych zdjęć, widzialnych jednocześnie z rejestracją obrazu termowizyjnego.

C2 to urządzenie typu wyceluj i zapamiętaj, rejestrujące pomiarowe obrazy w formacie JPEG. Wystarczy nakierować kamerę na obiekt i nacisnąć przycisk. Obrazy można później przesłać do komputera przy użyciu bezpłatnego oprogramowania FLIR Tools, które pozwala na pełną analizę pól temperatury i wyznaczanie jej wartości w dowolnym punkcie obrazu, zmianę palet barwnych oraz tworzenie czytelnych, przekonujących raportów.

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.