Na Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku zawisła wiecha

29.01.2020

Na dachu budynku A Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku (CMN) zawieszono wiechę, a więc ukończono prace konstrukcyjne, a inwestycja osiągnęła stan surowy. Jest to jej drugi etap, w którym wybudowano budynek A i łącznik do Centrum Medycyny Inwazyjnej (CMI).

 

 

Realizowany kompleks znajduje się przy ulicy Smoluchowskiego 17 i jest inwestycją Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (GUMed). Składać się on będzie z czterech budynków: A, B i C – w kształcie litery U, połączonych trzema łącznikami z Centrum Medycyny Inwazyjnej oraz D połączonego łącznikiem z budynkiem C. Kubatura kompleksu to 378 009 m³, z czego budynek A to blisko 141 tys. m³. Z głównych ciągów komunikacyjnych budynku A będą dostępne zielone patia-ogrody. Z kolei zlokalizowane przy patiach pokoje dzienne dla pacjentów oraz kawiarnia z lokalami usługowymi przy centralnym patio stanowić będą ogólnodostępne miejsca wypoczynku.

 

 

W Centrum Medycyny Nieinwazyjnej w Gdańsku znajdzie się 270 łóżek. Znajdą się tu: Klinika Chorób Psychicznych i Zaburzeń Nerwowych; Kliniczne Centrum Kardiologii z zespołem pracowni elektrofizjologicznych i kardiologii interwencyjnej; Klinika Nefrologii, Transplantacji i Chorób Wewnętrznych; Klinika Chorób Wewnętrznych i Chorób Tkanki Łącznej; Klinika Neurologii Dorosłych, w tym Centrum Udarowe; Klinika Endokrynologii i Chorób Wewnętrznych; Klinika Geriatrii; Dział Obrazowania; Archiwum i Administracja Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego.

 

 

W tym roku będą trwały prace elewacyjne oraz roboty wykończeniowe wewnątrz budynku A.

W ramach zaplanowanych na ten rok bieżących prac zostaną wykonane ścianki działowe, posadzki oraz wszystkie roboty instalacyjne (CO, CW, elektryczne, wentylacyjne, kanalizacyjne, niskoprądowe) potrzebne do funkcjonowania budynku – mówi Marek Langowski, kanclerz GUMed. – Przewidywany koszt to około 110 mln zł.

Wykonawcą inwestycji jest Grupa ERBUD SA. Za projekt architektoniczny CMN odpowiada Arch-Deco. Centrum budowane jest w dwóch etapach: I w latach 2015-2018 objął budynki B, C i D, II etap to realizacja budynku A (lata 2018-2020). Planowany termin oddania budynku A do użytku to I kwartał 2021 r.

 

Wizualizacje: Arch-Deco

 

Przeczytaj też: Nowy szpital w Legionowie pod Warszawą

Bariery architektoniczne w przychodniach i szpitalach

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in