Modernizacja oczyszczalni w zakładzie produkcji płyt wiórowych

14.01.2014

Ruszyła modernizacja oczyszczalni ścieków w zakładzie produkcji płyt wiórowych Grupy Pfleiderer Grajewo S.A. w Grajewie.

Trwają prace budowlane, których zakończenie przewidywane jest na październik 2014 r. Za część technologiczną oczyszczalni oraz nadzór nad całością odpowiada firma Projprzem-EKO z Zamościa k. Bydgoszczy.Podwykonawcą w zakresie prac o charakterze ziemno-budowlanym jest Unirol z Grajewa. Przewidziane jest wykonanie układu mechaniczno-biologicznej oczyszczalni ścieków, obejmującego m.in.: osadnik wstępny, kratę automatyczną, odolejacz, zbiorniki sedymentacyjne ze zgarniaczami osadów, 2 reaktory biologiczne sekwencyjne, osadnik zagęszczający osady i prasę do osadów. Pozwoli to na zautomatyzowanie i zwielokrotnienie wydajności procesów sedymentacji osadów. Część biologiczna oczyszczalni ma obejmować 2 niezależnie funkcjonujące sekwencyjne reaktory biologiczne typu SBR.

Dzięki inwestycji spółka będzie w stanie spełnić obowiązujące od 2015 r. zakłady branży płyt wiórowych nowe, rygorystyczne wymagania dotyczące parametrów odprowadzanych ścieków, nałożone dyrektywą Unii Europejskiej z 2010 r. w sprawie emisji przemysłowych (tzw. Dyrektywa IED). Dyrektywa ta nakłada obowiązek spełnienia przez zakłady płyt wiórowych standardów tzw. najlepszych dostępnych technik (tzw. BAT).

 

www.facebook.com

www.piib.org.pl

www.kreatorbudownictwaroku.pl

www.izbudujemy.pl

Kanał na YouTube

Profil linked.in

Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Szczegóły znajdziesz w Polityce Prywatności.