Przewodniczący Krajowej Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa wybrany na kadencję 2010–2014. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego w Lipsku od 2004 roku.
Urodziłem się w 1948 r. we wsi Mechowiec w województwie rzeszowskim (obecnie podkarpackie). Wywodzę się z pięcioosobowej rodziny, która utrzymywała się z prowadzenia małego gospodarstwa rolnego. Moje zainteresowanie budownictwem pojawiło się, kiedy jako małoletni chłopak doraźnie pracowałem jako pomocnik murarza na budowach miejskich, by zarobić na książki i rower, którym dojeżdżałem do szkoły. Dlatego, mimo trudnej sytuacji rodzinnej (gdy byłem w klasie maturalnej, zmarł mój ojciec), chciałem studiować budownictwo. O zgodzie mamy zadecydowała ostatnia wola ojca, który przed śmiercią prosił, abym podjął studia, których ukończenie ułatwi życie mnie i mojemu rodzeństwu.
Naukę na Politechnice Krakowskiej na Wydziale Budownictwa Lądowego rozpocząłem w 1966 r. Studia to szkoła życia dla młodego człowieka, szczególnie pochodzącego ze wsi. Adaptację do życia w wielkim mieście ułatwiło mi zaangażowanie w działalność różnych organizacji, np. Zrzeszenia Studentów Polskich, Duszpasterstwa Akademickiego, Akademickiego Związku Sportowego czy Spółdzielni Pracy Żaczek. Bardzo dobrze wspominam okres studiów, gdyż nie tylko solidnie przygotowały mnie do wykonywania zawodu inżyniera budownictwa, ale także ukształtowały takie cechy mojego charakteru, jak: samodzielność, uczynność, odpowiedzialność i bezinteresowność. Dyplom i tytuł magistra inżyniera budownictwa lądowego w specjalności budownictwo miejskie i przemysłowe uzyskałem w 1972 r.
Pracę zawodową podjąłem w 1972 r. w Ostrowieckim Przedsiębiorstwie Budownictwa Ogólnego w Ostrowcu Świętokrzyskim. Wybór firmy, w której rozpocząłem swoją karierę zawodową, nie był przypadkowy – od czwartego roku studiów pobierałem fundowane przez tę firmę stypendium. Z przedsiębiorstwem byłem związany do 1997 r. Po ukończeniu w 1973 r. stażu, który odbywałem na budowie, powierzono mi funkcję p.o. kierownika budowy Zakładów Odzieżowych w Ostrowcu. Praca na budowie umożliwiła mi uzyskanie w 1976 r. uprawnień budowlanych do pełnienia samodzielnych funkcji technicznych w wykonawstwie, w pełnym zakresie. Po zdobyciu uprawnień podjąłem pracę w Zarządzie Przedsiębiorstwa jako kierownik produkcji pomocniczej. W latach 1978–1980 kierowałem Działem Techniki i Rozwoju w czasie wdrażania technologii wielko-płytowej w budownictwie mieszkaniowym (WK-70). Był to okres rozwoju techniki i racjonalizacji, w którym doskonaliliśmy i dostosowywaliśmy rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe na potrzeby konkretnych inwestycji.
W latach 1980–1982 przebywałem prywatnie w USA, gdzie, pracując na budowach, uzyskałem cenne doświadczenie w zakresie realizacji inwestycji, organizacji budowy oraz stosowania nowych technologii i materiałów. Po powrocie do kraju, gdy moja macierzysta firma zmieniła nazwę na Ostrowiecki Kombinat Budowlany, powierzono mi obowiązek zorganizowania i prowadzenia usług budowlanych za granicą. Podjąłem więc współpracę z dużymi firmami budowlanymi, m.in. Energopolem, Exbudem, Budimeksem (1983–1997). W tym okresie realizowane były duże inwestycje, np. Elektrownia Atomowa pod Nietyszynem na Ukrainie, budynki mieszkalne w Bułgarii, renowacja budynków uzdrowiskowych i sanatoryjnych w dawnej Czechosłowacji (Mariańskie Łaźnie, Karlowe Wary, Praha). W latach 1990–1997 nadzorowałem realizacje inwestycji na terenie Niemiec, m.in. w Schrambergu, Stuttgarcie, Kolonii (budynki mieszkalne wielorodzinne) i w Bawarii (budownictwo domów jednorodzinnych) oraz obiektów magazynowych i produkcyjnych w Mannheim. W latach 1997–2004 prowadziłem własną firmę PBH „Kombudex” sp. z o.o. Był to zakład prefabrykacji betonowej i wytwórnia betonów, który świadczył także usługi budowlane. W 2004 r. podjąłem pracę jako powiatowy inspektor nadzoru budowlanego w Lipsku.
Moje życie pozazawodowe (poza życiem rodzinnym) wypełnia praca społeczna na rzecz środowiska inżynierskiego, która była od zawsze moją wewnętrzną potrzebą. Działalność tę realizowałem w PZITB, do którego należę od 1972 r. Zorganizowałem i prowadziłem tam chyba pierwszy w Polsce Klub PZITB – Agora w Ostrowcu Świętokrzyskim. Miejsce, w którym inżynierowie i pracownicy budowlani mieli możliwość doskonalenia wiedzy budowlanej, nauki języków obcych czy realizacji swojego hobby. Mottem działalności klubu było: „Licz, co obliczalne, mierz, co wymierne. A co nim nie jest, uczyń wymiernym”. Natomiast moja działalność w strukturach władz centralnych PZITB rozpoczęła się w 1984 r. W Zarządzie Głównym PZITB pełniłem funkcje wiceprzewodniczącego ZG PZITB, skarbnika, wiceprzewodniczącego Głównego Sądu Koleżeńskiego oraz przewodniczącego Głównej Komisji Rewizyjnej. Aktywnie działam także w Polskiej Izbie Inżynierów Budownictwa od chwili jej powstania. Brałem czynny udział w pracach Komitetu Organizacyjnego PIIB, szczególnie w tworzeniu Świętokrzyskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa.Od 2002 r. jestem delegatem do ŚOIIB, a od 2007 r. prowadzę Punkt Informacyjny ŚOIIB w Ostrowcu Świętokrzyskim. W czerwcu 2010 r. powierzono mi funkcję przewodniczącego Krajowej Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Poza pracą społeczną moim hobby są turystyka i myślistwo.