Przewodniczący Rady Lubuskiej Okręgowej Izby Inżynierów Budownictwa w latach 2006–2010, wybrany na kadencję 2010–2014. Przewodniczący Oddziału Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa w Gorzowie Wielkopolskim od 1983 roku. Członek Krajowej Rady Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. Członek Zarządu JIM-SAT Sp. z o.o.
Urodził się w 1949 r. w Starczówku. W 1975 r. uzyskał tytuł magistra inżyniera budownictwa ogólnego o specjalności budownictwo przemysłowe na Politechnice Szczecińskiej.
Pracę zawodową rozpoczął w listopadzie 1975 r. w Gorzowskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego, w którym jako majster pracował przy rozbudowie zakładów Stilon w Gorzowie Wlkp. W 1976 r. został przeniesiony do nowo powstającego Zakładu Przemysłu Ciągnikowego Ursus w Gorzowie Wlkp.
Po utworzeniu Zakładu Nr 3 przy Gorzowskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego powierzono mu stanowisko koordynatora. Podczas swojej pracy zawodowej prowadził m.in. następujące budowy: ZPC Ursus w Baczynie, kotłowni w Myśliborzu, Baczynie i Barlinku oraz rozbudowy Zakładu ZREMB w Choszcznie i Gorzowie Wlkp. W 1980 r. objął stanowisko kierownika koordynacji produkcji w Gorzowskim Przedsiębiorstwie Budownictwa Przemysłowego. W latach 1983–1986 pełnił funkcję zastępcy dyrektora ds. produkcji w Gorzowskim Przedsiębiorstwie Robót Inżynieryjnych, w latach 1986–1991 dyrektora Ośrodka Remontowo-Budowlanego Lasów Państwowych. W 1981 r. zdobył uprawnienia budowlane, a od 2002 r. jest rzeczoznawcą budowlanym. W 1993 r. został współwłaścicielem firmy CTK JIM-SAT Sp. z o.o., zajmującej się budową instalacji telewizji kablowej.
Praca zawodowa nie jest jedynym polem jego działalności. Jako społecznik dał się poznać jeszcze za czasów studiów, podczas których działał w Zrzeszeniu Studentów Polskich, a potem w SZSP. Od 1981 r. jest członkiem Polskiego Związku Inżynierów i Techników Budownictwa, od 1983 r. przewodniczącym w oddziale gorzowskim. Współorganizował samorząd zawodowy inżynierów budownictwa. Działa jako przewodniczący izby w woj. lubuskim (w latach 2002–2006 w Gorzowie Wlkp., od 2006 r. na całe woj. lubuskie) oraz członek Państwowej Komisji Egzaminacyjnej na uprawnienia energetyczne przy Zarządzie Oddziału PZITB.
– Co jest Pana jako przewodniczącego Rady Lubuskiej OIIB największym sukcesem?
– Do moich największych osiągnięć jako przewodniczącego mogę zaliczyć m.in. nawiązanie bardzo dobrej współpracy z Wydziałem Inżynierii Lądowej i Środowiska oraz Wydziałem Elektrotechniki, Informatyki i Telekomunikacji Uniwersytetu Zielonogórskiego, stworzenie bardzo dobrze działającej delegatury (placówki) w Żarach, podpisanie umowy o współpracy z Naczelną Organizacją Techniczną w Zielonej Górze, a także stworzenie korzystnego klimatu do samokształcenia członków LOIIB.
– Jakie cele stawia Pan sobie w nowej kadencji?
– Chciałbym nawiązać współpracę z organami administracyjnymi i samorządowymi w całym województwie. Zależy mi na tym, aby członkowie izby uczestniczyli w zespołach doradczych i opiniujących. Moim celem jest także integracja środowiska poprzez eliminowanie różnic i animozji między północą i południem województwa.
– Co Pana porusza, wobec czego nie przechodzi Pan obojętnie?
– Nie znoszę obłudy. Najbardziej porusza mnie złe traktowanie dzieci.
– W jaki sposób spędza Pan czas wolny?
– Hoduję kury, bażanty, kaczki, pawie oraz gęsi. Mam duży ogród i plantację winorośli. Na to poświęcam większość czasu wolnego. Pasjonuje mnie także taniec, wraz z małżonką tańczymy w gorzowskim klubie tańca towarzyskiego Fan Dance.